ქართული ავტოამბები ავტომაგისტრალზე ლანჩხუთი–ლესას 8 კმ-იანი ახალი გზა გაიხსნა 18 დეკემბერი, 2025 მონაკვეთი გადის გურიის რეგიონში და გვერდს აუვლის ლანჩხუთს და სოფლებს
ქართული ავტოამბები ავტომაგისტრალზე ლანჩხუთი ლესას ახალი 8-კმ-იანი მონაკვეთი დასრულდა 12 დეკემბერი, 2025 ახალი 4-ზოლიანი მონაკვეთი ავტოტრანსპორტისთვის რამდენიმე დღეში გაიხსნება
ქართული ავტოამბები სურამის შემოვლითი გზა დღეს იხსნება 16 აგვისტო, 2025 „ახალი, 6.4 კმ-იანი ოთხზოლიანი მაგისტრალის მონაკვეთზე აშენდა 11 ხიდი და 5 გვირაბი. ეს მონაკვეთი ხაშურის შემოვლითი 13 კმ-იანი გზის გაგრძელებაა,
ქართული ავტოამბები დაბა ურეკთან მისასვლელი სატრანსპორტო კვანძის მოწესრიგება იგეგმება 6 აგვისტო, 2025 კვანძის აუცილებელია კურორტზე გადაადგილების გამარტივებისა და უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად.
ქართული ავტოამბები 2026 წლიდან გზების მშენებლობაში მოდიფიცირებულ ასფალტს გამოიყენებენ 6 აგვისტო, 2025 ინფრასტრუქტურის სამინისტრო 2026 წლიდან გზების მშენებლობაში მოდიფიცირებული ასფალტის გამოყენებას მოითხოვს