ამბები შვედეთში „ჩამჭრელი“ ქულების გაუქმება გადაწყვიტეს 11 მარტი, 2025 დაბალი ქულებიც აღარ ჩაითვლება ჩამჭრელად და იმის მანიშნებელი იქნება, რომ მოსწავლის ცოდნა მოსალოდნელზე დაბალია
ამბები დანია სკოლებში ტელეფონების აკრძალვას აპირებს 6 მარტი, 2025 მოსწავლეების უმრავლესობა აღიარებს, რომ ტელეფონები გაკვეთილებზე უაზროდ აცდენენ.
ამბები ბერძენ მოსწავლეებს სწავლაში ხელოვნური ინტელექტი დაეხმარება 24 თებერვალი, 2025 ხელოვნური ინტელექტის დახმარებით კი სწავლის ინდივიდუალური გეგმის შედგენა იქნება შესაძლებელი.
ამბები პორტუგალიის სკოლებში ფიზკულტურის გაკვეთილების ჩატარება ვირტუალურ რეალობაში დაიწყეს 27 დეკემბერი, 2024 ეს პროექტი ჩვეულ ვარჯიშებს კი არ ანაცვლებს, არამედ მათ ავსებს.
ამბები გერმანიაში დაგვიანებულ მოსწავლეებს დააჯარიმებენ 9 დეკემბერი, 2024 ეს ზომა გახდა ბოლო ნაბიჯი მშობლებთან, მასწავლებლებთან, ფსიქოლოგთან, სოციოლოგებთან და სხვა სპეციალისტებთან ხანგრძლივი განხილვების შემდეგ.