მაესტრო, ნიკოლოზ რაჭველი სოციალურ ქსელში ემოციურ პოსტს ავრცელებს და წერს, რომ დღეს მისი დედის გარდაცვალების დღეა.
მაესტრო ამბობს, რომ განსაკუთრებული დღე ჰქონდა და თავის გამომწერებს ამ დღის განმავლობაში მის ცხოვრებაში მომხდარი მოვლენები გაუზიარა:
„დღეს დედას გარდაცვალების დღეა… სევდიანი… მაგრამ ისეთი განსაკუთრებული დღე მქონდა, რომ მომინდა მოვლენები გაგიზიაროთ:
დილით ეროვნულ სიმფონიურ ორკესტრთან და ფენომენ გიორგი გიგაშვილთან ერთად ვირეპეტიციეთ გია ყანჩელის და ალფრედ შნიტკეს ნაწარმოებები, კარგი რეპეტიცია იყო, სიყვარულის გაცვლა ერთმანეთში და კარგი ხარისხით შესრულება! ჩემს რეპეტიციამდე ჩვენი მთ. დირიჟორის და ჩემი უძვირფასესი მეგობრის კახი სოლომნიშვილის შესანიშნავი ინიციატივით ორკესტრმა იმუშავა სამ ახალგაზრდა დირიჟორთან ჰექტორ ბერლიოზის ფანტასტიკური სიმფონიის ფრაგმენტებზე, რათა მომავალში ავირჩიოთ და გამოვზარდოთ მორიგ პროფესიონალ დირიჟორთა თაობა, რაც ძალიან გამოადგება სამშობლოს და მეც ბედნიერი ვიყავი ეს ყველაფერი ჩვენთან რომ ხდებოდა, პარალელურად კი მახსენდებოდა როგორ დახელოვდნენ ჩვენ ორკესტრთან მუშაობით ძალიან ახალგაზრდული ასაკიდან თავად კახი, მირიანი, სოსო, თემური… რეპეტიციის შემდეგ გავიქეცი “სარაჯიშვილის” კონცეპტ-სთორიში, სადაც დანიშნული იყო ჩემი მუსიკალური ვერსიებით გამოცემული ინოლა გურგულიას მუსიკის ალბომისა და ფირფიტის პრეზენტაცია. საკმაოდ ბევრი სტუმარი გვეწვია და იმდენი სასიამოვნო სიტყვები მოვისმინე კინაღამ თავში ამივარდა ნიკოლოზ რაჭველობა:)))