“დაუპიპინე ბიძინას”: საქართველო დღეს დილიდან ყველგან აპიპინებს
FORTUNA.GE (18)
აქცია “დაუპიპინე ბიძინას” ამ წუთებში მიმდინარეობს. პარტია “ევროპული საქართველოს” მხარდამჭერები და აქტივისტები თბილისის მერიის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე შეიკრიბნენ და როგორც ისინი აცხადებენ, ავტომანქანებით გამართავენ მსვლელობას ბიძინა ივანიშვილის სახლის მიმართულებით.
აქცია 17 ოქტომბერს იყო დაგეგმილი, თუმცა ქვეყანაში ეპიდსიტუაციის გართულების გამო, პარტიის ლიდერებმა მსვლელობა გადადეს.
“ევროპული საქართველოს” ერთ-ერთი წარმომადგენელი ირაკლი აბესაძე აცხადებს, რომ პანდემიასთან ბრძოლაში საქართველოს მთავრობამ შესაბამისი საჭირო ღონისძიებები ვერ გაატარა. აბესაძე ამბობს, რომ მათ ქვეყნის განვითარების კონკრეტული გეგმა აქვთ, რომელსაც არჩევნებში გამარჯვების შემდეგ განახორციელებენ.
“ჩვენ სამწუხაროდ კარგად ვხედავთ როგორ ჩაფლავდა საქართველოს მთავრობა პანდემიასთან ბრძოლაში. ბიძინამ არ იფიქროს რომ რაიმე გადაიფარა. არჩევნების დღემდე აქციებით ვაგრძნობინებთ ივანიშვილს რას ფიქრობს საზოგადოება. ჩვენ ქვეყნის განვითარების კონკრეტული გეგმა გვაქვს, რომელსაც აუცილებლად განვახორციელებთ” – აცხადებს ირაკლი აბესაძე.
თბილისში გამართულ აქციას რეგიონებიდანაც შემოუერთდებიან და დღეს  20:00 საათზე ბიძინა ივანიშვილის სახლთან შეიკრიბებიან.
აქცია “დაუპიპინე ბიძინას” თბილისის გარდა საქართველოს სხვა ქალაქებშიც გაიმართება.