LIVE
უსმინე პირდაპირ ეთერს

„ოქროს გლობუსი“ 2021 – ნომინანტთა სრული სია ცნობილია

351
BeFunky-collage (1)

„ოქროს გლობუსის“ რიგით 78-ე დაჯილდოების ნომინანტები ცნობილია. სატელევიზიო კატეგორიებში ყველაზე მეტი, 20 ნომინაცია Netflix-მა მიიღო, HBO და HBO max-მა კი ჯამში 9 ნომინაცია.

სერიალებს შორის ნომინაციების რაოდენობით „გვირგვინი“(The Crown) ლიდერობს, მინისერიალებში კი „განადგურება“ (The Undoing).

ოქროს გლობუსის 2021 წლის დაჯილდოების ცერემონია 28 თებერვალს გაიმართება.

ნახეთ, ნომინანტთა სრული სია:

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – დრამა

  • The Father
  • Mank
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • The Trial of the Chicago 7

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – დრამა

  • ვაიოლა დევისი, Ma Rainey’s Black Bottom
  • ანდრა დეი, The United States vs. Billie Holiday
  • ვანესა კირბი, Pieces of a Woman
  • ფრენსის მაკდორმანდი, Nomadland
  • კერი მალიგანი, Promising Young Woman

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – დრამა

  • რიზ აჰმედი, Sound of Metal
  • ჩედვიკ ბოუზმენი, Ma Rainey’s Black Bottom
  • ენტონი ჰოპკინსი, The Father
  • გარი ოლდმანი, Mank
  • ტაჰარ რამინი, The Mauritanian

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი

  • საშა ბარონ კოენი, Borat 2
  • ჯეიმს კორდენი, The Prom
  • ლინ-მანუელ მირანდა, Hamilton
  • დევ პატელი, Personal History David Copperfield
  • ენდი სემბერგი, Palm Springs

საუკეთესო ანიმაცია

  • The Croods 2
  • Onward
  • Over the Moon
  • Soul
  • Wolfwalkers

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – კომედია ან მიუზიკლი

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • Hamilton
  • Music
  • Palm Springs
  • The Prom

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი

  • მარია ბაკალოვა, Borat 2
  • ქეით ჰადსონი, Music
  • მიშელ პფაიფერი, French Exit
  • როზამუნდ პაიკი, I Care A Lot
  • ანია ტეილორ-ჯოი, Emma

საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი

  • Another Round, დანია
  • La Llorona, გვატემალა
  • The Life Ahead, იტალია
  • Minari, აშშ
  • Two of Us, საფრანგეთი

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • გლენ ქლოუზი, Hillbilly Elegy
  • ოლივია კოლმანი, The Father
  • ჯოდი ფოსტერი, The Mauritanian
  • ამანდა საიფრიდი, Mank
  • ჰელენა ენგელი, News of The World

კაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • საშა ბარონ კოენი, The Trial of the Chicago 7
  • დენიელ კალუია, Judas and the Black Messiah
  • ჯარედ ლეტო, The Little Things
  • ბილ მიურეი, On the Rocks
  • ლესლი ოდომი, One Night in Miami

მხატვრული ფილმის საუკეთესო რეჟისორი

  • ემერალდ ფენელი, Promising Young Woman
  • დევიდ ფინჩერი, Mank
  • ქლოა ჩჟაო, Nomadland
  • რეჯინა კინგი, One Night in Miami
  • აარონ სორკინი, The Trial of the Chicago 7

მხატვრული ფილმის საუკეთესო სცენარი

  • The Trial of the Chicago 7
  • Nomadland
  • The Father
  • Mank
  • Promising Young Woman

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – დრამა

  • The Crown
  • Lovecraft Country
  • The Mandalorian
  • Ozark
  • Ratched

საუკეთესო მსახიობი ქალი დრამატულ სერიალში

  • ოლივია კოლმანი, The Crown
  • ჯოდი კომერი, Killing Eve
  • ემა კორინი, The Crown
  • ლორა ლინი, Ozark
  • სარა პოლსონი, Ratched

საუკეთესო მსახიობი კაცი დრამატულ სერიალში

  • ჯეისონ ბეიტმენი, Ozark
  • ჯოშ ო’კონორი, The Crown
  • ბობ ოდენკირკი, Better Call Saul
  • ალ პაჩინო, Hunters
  • მეთიუ რიზი, Perry Mason

საუკეთესო კომედიური ან მუსიკალური სერიალი

  • Emily in Paris
  • The Flight Attendant
  • The Great
  • Schitt’s Creek
  • Ted Lasso

საუკეთესო მსახიობი ქალი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში

  • ლილი კოლინზი, Emily in Paris
  • კეილი კუოკო, The Flight Attendant
  • ელ ფენინგი, The Great
  • ჯეინ ლევი, Zoey’s Extraordinary Playlist
  • კეტრინ ო’ჰარა, Schitt’s Creek

საუკეთესო მსახიობი კაცი კომედიურ სერიალში

  • დონ ჩიდლი, Black Monday
  • იუჯინ ლივი, Schitt’s Creek
  • ნიკოლას ჰოლტი, The Great
  • ჯეისონ სუდეიკისი, Ted Lasso
  • რამი იუსეფი, Ramy

საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო მხატვრული ფილმი

  • Normal People
  • The Queen’s Gambit
  • Small Axe
  • The Undoing
  • Unorthodox

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ქეით ბლანშეტი, Mrs. America
  • დეიზი ედგარ ჯონსი, Normal People
  • შირა ჰაასი, Unorthodox
  • ნიკოლ კიდმანი, The Undoing
  • ანია-ტეილორ ჯოი, The Queen’s Gambit

საუკეთესო მსახიობი კაცი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ბრაიან კრენსტონი, Your Honor
  • ჯეფ დენიელსი, The Comey Rule
  • ჰიუ გრანტი, The Undoing
  • ითენ ჰოუკი, The Good Lord Bird
  • მარკ რუფალო, I Know This Much Is True

ქალის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ჯილიან ანდერსონი, The Crown
  • ჰელენა ბონემ კარტერი, The Crown
  • ჯულია გარნერი, Ozark
  • ენი მარფი, Schitt’s Creek
  • სინტია ნიქსონი, Ratched

კაცის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ჯონ ბოიეგა, Small Axe
  • ბრენდან გლისონი, The Comey Rule
  • დენ ლევი, Schitt’s Creek
  • ჯიმ პარსონსი, Hollywood
  • დონალდ საზერლენდი, The Undoing
გაზიარება
გაზიარება

კომენტარები