მმართველი გუნდის რიგებიდან გასული, დამოუკიდებელი დეპუტატი სოზარ სუბარი აცხადებს, რომ დეტალურად იციან, თუ რაზე საუბრობდნენ შეხვედრებზე, რომლებიც სამთავრობო კაბინეტებში იმართებოდა.
როგორც სუბარი აღნიშნავს, თუ საჭირო გახდება, ამის შესახებ ყველაფერს იტყვიან:
“ასეთ დროს, როცა ჩვენ გვაქვს გარკვეული ინფორმაციები თუ რა ხდებოდა ხელისუფლების უმაღლეს წარმომადგენლებთან დახურულ შეხვედრებზე, ბუნებრივია, რომ კითხვები გვაქვს. არ გვინდა ამ წუთში ყველაფრის თქმა, ღმერთმა არ ქნას ამის თქმის საჭიროება დადგეს, მაგრამ თუ გახდა საჭირო, სწორედ იმიტომ დავტოვეთ მმართველი გუნდი, რომ ყველაფერს ვიტყვით. დეტალებში ვიცით შინაარსი საუბრების, რომელიც იყო სხვადასხვა სამთავრობო კაბინეტებში მაღალ დონეზე გამართულ შეხვედრებზე”, – განაცხადა სუბარმა.
მისივე თქმით, სახალხო დამცველს, ასევე პოლიტიკოსებს და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებს და უკრაინელ პოლიტიკოსებს, არაერთხელ უთქვამთ, რომ საქართველო ომში უნდა ჩაერთოს.