მსახიობი გიორგი ყიფშიძე „გვანცას პოდკასტის“ სტუმარი იყო, სადაც ყოფილი მეუღლისა და შვილების ურთიერთობაზე ისაუბრა.
„მამაჩემი მე მახსოვს კინოდან, გადაღებიდან-გადაღებაზე შემოირბენდა სახლში და გარბოდა. მოლანდებასავით იყო, 5-6 წლის ასაკში მამაჩემი თითქოს არ მახსოვს და მინდოდა, ჩემს შვილებთან ეს პირიქით ყოფილიყო. მე მაშინებდნენ ზურათი, მე არ მინდა ბავშვს მამის ეშინოდეს. „მოვიდა გიორგი“ არ მინდა ვიყო. ვცდილობ და სხვა გამოსავალიც არ მაქვს, მთელი დღე ბავშვებთან ვარ.
მაგას ვერ იტყვიან, რომ მამა არ გვყავდაო. – როგორი დამოკიდებულება აქვთ ბავშვებს დედასთან? სულ უნდათ, უბრალოდ მას იშვიათად ხედავენ. ბოლო პერიოდში 1-2ჯერ წაიყვანა, მაგრამ დიდხანს იქ უჭირთ. დედასაც და ბავშვსაც. ცალ-ცალკე ძალიან მარტივი მოსავლელები არიან, მაგრამ ერთად სასწაულია, ოსკარი უნდა გადასცე ადამიანს, ვინც მათ მიხედავს. – რა არის ის, რაზედაც ძალიან ბრაზდები? ბავშვებმა გადამარჩინეს თავისი არსებობით. მომიწია გადააზრება, გადაფასება.
მივხვდი, რომ სისულელეების დრო აღარ იყო ჩემს ცხოვრებაში რითაც ვიყავი დაკავებული და სასწრაფოდ უნდა მიმეხედა საკუთარი თავისთვის. მადლობელი ვარ, გამოჯანმრთელებული, სულ სხვა მიზნებით, დილის ვარჯიშებით, მაგარია“, – ამბობს გიორგი ყიფშიძე.
ცნობისთვის, ერთ წელზე მეტია მსახიობი გიორგი ყიფშიძე ცოლს ენი გასიევას გაშორდა. მას შემდეგ, სოციალურ ქსელში წყვილის პირად ცხოვრებას საჯაროდ ხშირად განიხილავდნენ და წერდნენ, რომ ენიმ შვილები მიატოვა. როგორც ცნობილია მსახიობი შვილებს მარტო ზრდის და მათთან დიდი დროსაც ატარებს.