რადიო „ფორტუნას“ და თათა სადრაძის გადაცემას „არტ-FM“-ს ტექნიკური უნივერსიტეტის კაპელის წევრები ზიკო ჯანელიძე, ლუკა ქალიაშვილი, გიორგი სოსელია, გიორგი ნადირაძე და კაპელის ხელმძღვანელი ციცი ფალავანდიშვილი სტუმრობდნენ სიმღერების „კვარაკუნჩხას“ და „ბლის კუნწულას“ პრემიერით.
აქცია ქართულ ბრენდებზეც ვრცელდება.
„ვალდებულება მაქვს, რომ არ უნდა ავღელდე, ამ თანამდებობაზე რომ დამნიშნეს კომისიის თავმჯდომარედ“
ნათია ზარანდია ამბობს, რომ ოპერაციის მომდევნო დღეს კლინიკაში სპონტანურად გამართა კონცერტი.
„ფერადი ქალაქი – აუტიზმის ეროვნული ცენტრი“ მოზარდებისა და ზრდასრულებისთვის იქნება განკუთვნილი.
დიდი ბრიტანეთის გლობალური ანტიკორუფციული სანქციების აქტი ფინანსური და ეკონომიკური რესურსების გაყინვას ითვალისწინებს.
წულუკიანი მამუკა ხაზარაძესთან დაკავშირებით გადაწყვეტილებას გამოეხმაურა, რომლის მიხედვითაც, „ლელო-ძლიერი საქართველოს“ ლიდერისთვის, მამუკა ხაზარაძისთვის მოსამართლემ აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა არ გამოიყენა.
დასავლეთ საქართველოში დიდთოვლობის დროს, სტიქიასთან ბრძოლაში აქტიურად ჩართულ ზოგიერთ სამინისტროში, მათ დაქვემდებარებაში მყოფ დაწესებულებებსა და მუნიციპალიტეტების შესაბამის ორგანოებში დასაქმებულებზე ფულადი ჯილდო/დანამატი გაიცემა.
ახლა, როდესაც ვითარება შეცვლილია, ევროპამ ეს უნდა გაითვალისწინოს.
წევრობაზე დაფუძნებული კლუბი უფროსი თაობის სოციალიზაციის სივრცეა.
ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტმა, მიხეილ სააკაშვილმა სასამართლო პროცესზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
გოგონას აშკარად წარმატებული კარიერა აქვს წინ, რადგან თანამშრომლობს ისეთ ცნობილ მოდის სახლებთან, როგორებიცაა „ქლოე“, „დირს ვან ნოტენი“, „ალაია“ და „სკიაპარელი“.
საქართველოს ფინანსთა ყოფილი მინისტრის, ნოდარ ხადურის ვაჟი, ნიკოლოზ ხადური, აშშ-ის ერთ-ერთ წამყვან ბრაუნის უნივერსიტეტში სრული $396 432-იანი დაფინანსებით გააგრძელებს სწავლას.
მაიკო კაჭკაჭიშვილი გვაცნობს ახალბედა მომღერალს, ნათიას, რომელსაც თავად დაუწერა სიმღერა.
„სამინისტროში აცხადებენ, უწყვეტ კადრად არის მისი გადაადგილება, მოქმედება [ჩაწერილი]“
როგორც მდინარაძემ აღნიშნა, ყველა უნდა მიხვდეს ვინ ატყუებს და ვინ ელაპარაკება სიმართლეს.
„ მსხვერპლი ქალების მონაყოლი, პრაქტიკის გავრცელების მასშტაბი და ინტენსივობა მიუთითებს, რომ დამამცირებელი და ღირსების შემლახავი მოპყრობა ქალების წინააღმდეგ გამოყენებულია, როგორც პოლიტიკური რეპრესიის, დევნის, დაშინების და დათრგუნვის იარაღი“
ია ფარულავას სასტუმროში მისმა ყოფილმა მეუღლემ, მუსიკოსმა, გიტარისტმა ტარიელ სუარმა კონცერტი გამართა.
პატარას მშობლები უკვე მალე ელოდებიან.
ლიტერატურა ფასობს იმით, თუ რამდენად ალეგორიულად არის მასში აზრი გადმოცემული.
„კომისიის მოთხოვნის შეუსრულებლობა არის სისხლის სამართლის დანაშაული. კომისიამ მოითხოვა მოსვლა, ხაზარაძე არ მოვიდა – უფრო მარტივი კვალიფიკაციის სისხლისსამართლებრივი კაზუსი ბუნებაში არ არსებობს“
ნინო ჩხეიძე „რუსთავი 2“-დან გადაცემა „გული მღერის“ გადაღებებიდან ფოტოკადრს გვიზიარებს.
„ბუნებრივია, რადიკალებს ამ ყველაფრის აღრევა უნდათ, მაგრამ საზოგადოებამ კარგად დაინახა, რომ მამუკა ხაზარაძე დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე არ გამოცხადდა.“
ასე ეხმაურება პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი „საფარის“ ხელმძღვანელის, ბაია პატარაიას განცხადებას.
საქართველოს ბანკი მიზნად ისახავს, ხელი შეუწყოს ადამიანებს, გამოავლინონ და სრულად აითვისონ საკუთარი პოტენციალი.
შესრულდება ქართული და ევროპული საგუნდო ნაწარმოებები VI საუკუნიდან დღემდე.
ამის შესახებ ინფორმაცია სოციალურ ქსელში გავრცელდა.
აშშ-ში ყველაზე მდიდარი ადამიანი ილონ მასკია.
შესანიშნავი მუსიკოსის, ლოტბარის ანზორ ერქომაიშვილის შთამომავალი „დღის პოსტმა“ სტუმრად მიიწვია.
„ოცნების“ ამ გადაწყვეტილებასთან პირდაპირ კავშირშია ასევე, ორი დღის წინ დაანონსებული თითქოსდა, მთავრობის ეფექტიანობის დეპარტამენტის შექმნა, რომლის მიზანი კორუფციის ცენტრალიზებაა“
თამარ ბელქანია მამუკა ხაზარაძესთან დაკავშირებით, სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს და მას მხარდაჭერას უცხადებს.
ნუცა ბუზალაძემ გამოაქვეყნა ფოტო, სადაც მისი წამოზრდილი მუცელი ჩანს.
ეკა კახიანის ქალიშვილი, ქეთო თოფურიძე ამჟამად დუბაიშია, სადაც დასასვენებლად გაემგზავრა.
მან მეგობრები და ოჯახის წევრები ერთ-ერთ რესტორანში შეკრიბა და მათთან ერთად მხიარულად მოილხინა.
ქეთი ხატიაშვილმა სტუდიაში, თავის შვილთან და მოსწავლეებთან დაკავშირებული ისტორიები გაიხსენა:
ბრიტანელ ჟურნალისტს შონ მოლტონს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი შეხვდა.
იმედი აქვთ სუს-ის უფროსის ცვლილებას უცხოელებთან კარგად „გაყიდიან“
ქართლელას დიდი წვლილი აქვს ნამდვილი, ევროპული საქართველოსთვის ბრძოლაში და იმსახურებს, ძალიან მალე დაუბრუნდეს პროცესს ჯანმრთელი.
სადეგუსტაციოდ წარმოდგენილი იყო 5 ქართული ღვინო.
კუზანოვის კლინიკა ოჯახს, ახლობლებსა და კოლეგებს უსამძიმრებს.
საქართველოს რეგიონული განვითარების მინისტრის თანამდებობას გრიგოლ ლილუაშვილი დაიკავებს.
ამის შესახებ პრემიერმა, ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
აღნიშნული საკადრო ცვლილების შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
ინფლუენსერი, თამო ვაშალომიძე სოციალურ ქსელში მშობლიური სოფლიდან ვიდეოს ავრცელებს და წერს, რომ სოფლად სახლის აღდგენას აპირებს.
„ფრილანსერობა” თანამედროვე სამუშაო კულტურის განუყოფელი ნაწილი გახდა.
პირველი სამშობიაროდან გადაიყვანეს ბავშვთა სახლში და მერე გაშვილდა… დედას უთხრეს, რომ გარდაიცვალა.
სამეგრელოს პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო – დაკავებულია უცხო ქვეყნის მოქალაქე
„დანაშაული 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
დაბადების დღის წვეულებიდან კადრებს ნიკოს დედა ია დუდაშვილის გვიზიარებს.
ა, სახელის გარდა. დრომ კარგად დაგვანახა, რომ სალომე ზურაბიშვილს უნდოდა ყველა დემოკრატიული პარტიის ლიდერი ყოფილიყო, მაგრამ სამწუხაროდ, ვერ მოახერხა“, – ამის შესახებ „ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერი გიორგი ბარამიძე განცხადებაში წერს, რომელსაც სოციალურ ქსელ „ფეისბუქზე“ აქვეყნებს.
მისი თქმით, შეთანხმების ახალ პროექტზე ორივე მხარის იურისტები მუშაობენ.