მამუკა მდინარაძე: „ხაზარაძის მიზანი არის სახელმწიფოს არაღიარება, არ აღიარებს რას ჰქვია? ამ ქვეყანაში იწოდება პოლიტიკოსად ჯერ კიდევ…“
რეგიონული განვითარების სამინისტრო დამოუკიდებელ სამინისტროდ ჩამოყალიბდება, მინისტრის თანამდებობას გრიგოლ ლილუაშვილი დაიკავებს
ირაკლი კობახიძე: „სუს-ის უფროსის თანამდებობაზე პარლამენტს წარვუდგენთ ანრი ოხანაშვილის კანდიდატურას“
საქართველოს იუსტიციის მინისტრის თანამდებობას პაატა სალია დაიკავებს
„4 აპრილს გაიმართება რამდენიმე ქვეყნის სამხედრო გუნდების შეხვედრა – ვინც მზად არის, კონტინგენტი განალაგოს“ – ვოლოდიმირ ზელენსკი
ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტმა, მიხეილ სააკაშვილმა სასამართლო პროცესზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
გოგონას აშკარად წარმატებული კარიერა აქვს წინ, რადგან თანამშრომლობს ისეთ ცნობილ მოდის სახლებთან, როგორებიცაა „ქლოე“, „დირს ვან ნოტენი“, „ალაია“ და „სკიაპარელი“.
საქართველოს ფინანსთა ყოფილი მინისტრის, ნოდარ ხადურის ვაჟი, ნიკოლოზ ხადური, აშშ-ის ერთ-ერთ წამყვან ბრაუნის უნივერსიტეტში სრული $396 432-იანი დაფინანსებით გააგრძელებს სწავლას.
„ მსხვერპლი ქალების მონაყოლი, პრაქტიკის გავრცელების მასშტაბი და ინტენსივობა მიუთითებს, რომ დამამცირებელი და ღირსების შემლახავი მოპყრობა ქალების წინააღმდეგ გამოყენებულია, როგორც პოლიტიკური რეპრესიის, დევნის, დაშინების და დათრგუნვის იარაღი“
ია ფარულავას სასტუმროში მისმა ყოფილმა მეუღლემ, მუსიკოსმა, გიტარისტმა ტარიელ სუარმა კონცერტი გამართა.
ლიტერატურა ფასობს იმით, თუ რამდენად ალეგორიულად არის მასში აზრი გადმოცემული.
„კომისიის მოთხოვნის შეუსრულებლობა არის სისხლის სამართლის დანაშაული. კომისიამ მოითხოვა მოსვლა, ხაზარაძე არ მოვიდა – უფრო მარტივი კვალიფიკაციის სისხლისსამართლებრივი კაზუსი ბუნებაში არ არსებობს“
ნინო ჩხეიძე „რუსთავი 2“-დან გადაცემა „გული მღერის“ გადაღებებიდან ფოტოკადრს გვიზიარებს.
„ბუნებრივია, რადიკალებს ამ ყველაფრის აღრევა უნდათ, მაგრამ საზოგადოებამ კარგად დაინახა, რომ მამუკა ხაზარაძე დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე არ გამოცხადდა.“
საქართველოს ბანკი მიზნად ისახავს, ხელი შეუწყოს ადამიანებს, გამოავლინონ და სრულად აითვისონ საკუთარი პოტენციალი.
შესრულდება  ქართული და ევროპული საგუნდო ნაწარმოებები VI საუკუნიდან დღემდე.
აშშ-ში ყველაზე მდიდარი ადამიანი ილონ მასკია.
„ოცნების“ ამ გადაწყვეტილებასთან პირდაპირ კავშირშია ასევე, ორი დღის წინ დაანონსებული თითქოსდა, მთავრობის ეფექტიანობის დეპარტამენტის შექმნა, რომლის მიზანი კორუფციის ცენტრალიზებაა“
თამარ ბელქანია მამუკა ხაზარაძესთან დაკავშირებით, სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს და მას მხარდაჭერას უცხადებს.
ეკა კახიანის ქალიშვილი, ქეთო თოფურიძე ამჟამად დუბაიშია, სადაც დასასვენებლად გაემგზავრა.
ბრიტანელ ჟურნალისტს შონ მოლტონს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი შეხვდა.
თიბისი კამპუსის ონლაინ კურსები უფასოა.
საქართველოს რეგიონული განვითარების მინისტრის თანამდებობას გრიგოლ ლილუაშვილი დაიკავებს.
აღნიშნული საკადრო ცვლილების შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
ინფლუენსერი, თამო ვაშალომიძე სოციალურ ქსელში მშობლიური სოფლიდან ვიდეოს ავრცელებს და წერს, რომ სოფლად სახლის აღდგენას აპირებს.
„ფრილანსერობა” თანამედროვე სამუშაო კულტურის განუყოფელი ნაწილი გახდა.
პირველი სამშობიაროდან გადაიყვანეს ბავშვთა სახლში და მერე გაშვილდა… დედას უთხრეს, რომ გარდაიცვალა.
დაბადების დღის წვეულებიდან კადრებს ნიკოს დედა ია დუდაშვილის გვიზიარებს.
ა, სახელის გარდა. დრომ კარგად დაგვანახა, რომ სალომე ზურაბიშვილს უნდოდა ყველა დემოკრატიული პარტიის ლიდერი ყოფილიყო, მაგრამ სამწუხაროდ, ვერ მოახერხა“, – ამის შესახებ „ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერი გიორგი ბარამიძე განცხადებაში წერს, რომელსაც სოციალურ ქსელ „ფეისბუქზე“ აქვეყნებს.
მისი თქმით, შეთანხმების ახალ პროექტზე ორივე მხარის იურისტები მუშაობენ.