იღბლიანი დღეა ვერძისა და მერწყულისთვის. ნაკლებად გაუმართლებთ…
„მსურველთა კოალიციის” ქვეყნების სამხედროების შეხვედრა 4 აპრილ გაიმართება, – ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა, ვოლოდიმირ ზელენსკიმ გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრ, ანალენა ბერბოკთან შეხვედრის დროს ჟურნალისტებთან საუბარში განაცხადა. ზელენსკის თქმით, პარასკევს, 4 აპრილს, იმ ქვეყნების სამხედრო წარმომადგენლების შეხვედრა გაიმართება, რომლებიც მზად იქნებიან, უკრაინაში კონტინგენტის განლაგებისთვის. „რაც შეეხება კონტინგენტის საკითხს, პარასკევს [4 აპრილს], რამდენიმე ქვეყნის სამხედრო გუნდების შეხვედრა […]
მომღერალი მარიამ როინიშვილი და მსახიობი ვახო კანდელაკი შვილს ელოდებიან.
ნინო გაჩეჩილაძე „სალომე კასრაძის პოდკასტის“ სტუმარია, რომლის ეთერშიც პირადი ურთიერთობების შესახებ საუბრობს.
გიორგი მამარდაშვილის მეუღლე, ელენე ეპიტაშვილი სოციალურ ქსელში ახალ კადრებს გვიზიარებს.
თავდაცვის ყოფილი მინისტრი ირაკლი ოქრუაშვილი, რომლის წინააღმდეგ პროკურატურამ გამოძიება დაიწყო, სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს.
კუპრაძის ინფორმაციით, თბილისის საქალაქო სასამართლოში სხდომა 2 აპრილს, 13:00 საათზე არის ჩანიშნული.
„რა თქმა უნდა, აღნიშნული გამოკითხვა უკავშირდება ე.წ. პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის მიმართვის საფუძველზე დაწყებულ უსაფუძვლო გამოძიებას“
ამჯერად, არველაძეების კიდევ ერთი ვიდეო გავრცელდა, სადაც არველაძეები შვილიშვილთან ერთად იმყოფებიან.
ელჩთან შეხვედრაზე ლევან დავითაშვილმა საქართველოს ეკონომიკურ პრიორიტეტებზე ისაუბრა.
მუსიკოს მანანა მენაბდეს, რომელსაც პანკრეასის ადენოკარცინომა აღმოაჩნდა, რამდენიმე დღის წინ თურქეთში, მუსიკოს მანანა მენაბდეს ოპერაცია ჩაუტარდა.
ბიძინა ივანიშვილის ქონება ერთ წელიწადში $2.2 მილიარდით შემცირდა.
გამოფენის პარალელურად ღვინის საერთაშორისო კონკურსი ჩატარდება.
შეიძინეთ 20 ლარის პროდუქცია „ნიკორა სუპერმარკეტში“ და მიიღეთ გათამაშების 1 ბილეთი.
„ა) ახალი საპარლამენტო არჩევნები და ბ) პოლიტპატიმრების გათავისუფლება, ორივე მოთხოვნას ვიზიარებ.“
„არ გეგონოთ, ორსულად ვარ.. მე მოვიხადე უკვე ერისა და ჯარის წინაშე ვალი. ოთხი ბიჭი მყავს, ორი ძაღლი, ერთი კატა და ერთი ქმარი..“ „ბინა ახლაც არ მაქვს. არ გავჩერდები, ყველაფერს გავაკეთებ, რომ ჩემი ბინა მქონდეს“ „ჩემი პრინცი ცხენით არ დადის, ფეხით დადის. მიხარია, რომ არანაირი წინააღმდეგობა არ მხვდება, იმიტომ რომ რეჟისორია“ მსახიობი ნინო ლეჟავა #ფორტუნასთორის ობიექტივში
დღეს გივი ზალდასტანიშვილის სახელობის ამერიკულმა აკადემიამ სასიხარულო ინფორმაცია გაავრცელა – აკადემიის მოსწავლე, ნიკოლოზ კვარაცხელია ჰარვარდის უნივერსიტეტში მიიღეს.
საქართველოს ბანკის პრემიუმ მიმართულება მომხმარებლებს შესაძლებლობას აძლევს, ისარგებლონ პირადი ბანკირის, კონსიერჟის, პირადი ბროკერის სერვისებით.
„პოსტი ავიღე, მაგრამ მაინც ცრუ ალეკოს თაღლით სულს მაინც არაფერი ეშველება… ამ კლინიკაში 600 ადამიანი, ექიმები, ექთნები, დამხმარეები, დღე და ღამეს ასწორებს, რომ შვილებს სახლში სარჩო მიიტანოს“ – წერს ნინო ნადირაძე.
„პროკურატურა ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების შეფარდების მოთხოვნით სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს“ – წერია უწყების განცხადებაში.
პროექტის ავტორი და ინიციატორები ფრაქცია “ქართული ოცნებისა“ და პოლიტიკური ჯგუფის “ხალხის ძალის“ დეპუტატები არიან.
ინფორმაციას სეისმური მონიტორინგის ეროვნული ცენტრი ავრცელებს.
„უნდა დავიხსნათ ჩვენი ბიჭები და არ გაძლევთ იმის უფლებას ივაჭროთ მათით და ჩვენით! არ დავასახელებ ჯერჯერობით ვინც გამოვიდა გუშინ და თქვა ეს!“
Galt & Taggart-მა საქართველოს ეკონომიკური ზრდის პროგნოზი 5 პროცენტიდან 6.8 პროცენტამდე გაზარდა.
“მაუწყებლობის შესახებ“ კანონს ემატება მუხლი, რომლის მიხედვით, მაუწყებლის მიერ სოციალურ რეკლამის განთავსების სანაცვლოდ პირდაპირი ან არაპირდაპირი დაფინანსების მიღება დაუშვებელი იქნება.
„ეს ჩვეულებრივად მოგონილია და პოლიტიკური სპეკულაციაა. კიდევ ერთხელ ვიმეორებ, ეს ჩვეულებრივი პოლიტიკური სპეკულაციებია. ამდენი წელია ხელისუფლებაში ვართ, არასდროს არავის არავინ არ უწამებია“ – ამბობს კახა კალაძე.
პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარემ ნიკოლოზ სამხარაძემ რუმინულ მედიასთან ინტერვიუში საქართველოში რუსეთის ჰიბრიდულ ომთან დაკავშირებით დასმულ შეკითხვას უპასუხა.
როგორც კენჭისყრისას პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა განაცხადა, „ამერიკული სტანდარტისა და ზუსტი ასლის კანონი მიღებულია“.
Fas Group-ის დამფუძნებელი ნათია სხვიტარიძე მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლებს ბუღალტრული პროცესების გაციფრულებაზე დეტალებს გააცნობს.
მისი სიმღერები არა მხოლოდ მუსიკალური შედევრებია, არამედ ქართული სულიერების განუყოფელი ნაწილი.
ოქროს და ვერცხლის ფასების ზრდა გლობალური „სავაჭრო ომის“ ესკალაციას უკავშირდება.
„დიდ ბრიტანეთში ვერ წარმოუდგენიათ, რომ საქართველოში მართლა ხდება ის, რაც თუნდაც გუშინ წინ მოხდა, რომ ამდენი ადამიანი იკრიბება იმისთვის, რომ ერთმანეთს შეეჯიბრონ, თუ ვინ უფრო დიდ დარტყმას მიაყენებს საკუთარ ქვეყანას“ – ამბობს ვოლსკი.
მას დაბადების დღეს თავისი კაპელას მომღერლებთან ერთად ულოცავს დედა, მუსიკოსი ციცი ფალავანდიშვილი
საქართველოს ნაკრებისა და ესპანური საფეხბურთო კლუბ „ლევანტეს“ ფეხბურთელი გიორგი ქოჩორაშვილი ახალი სეზონიდან ლისაბონის „სპორტინგში“ ითამაშებს.
500 Global in Eurasia-ს ფარგლებში, აღმოსავლეთ ევროპიდან, კავკასიიდან და ცენტრალური აზიიდან უკვე 80-ზე მეტმა სტარტაპმა გაიარა გადამზადების კურსი საქართველოში.
მსახიობის და ტელეწამყვანის ნანუკა გულუას მეუღლე, კახა კაშია რამდენიმე დღის წინ იუბილარი იყო. მხიარული დაბადების დღიდან უამრავი კადრი გავრცელდა. მილოცვებს შორის, განსაკუთრებული იყო თავად ნანუკას ემოციური მილოცვა. „არც მახსოვს უშენოდ რა იყო და არც მინდა მახსოვდეს… სამი წელია ყოველ დილას ვიღვიძებ შიშით, რომ დამესიზმრე“, – დაწერა ნანუკამ სოციალურ ქსელში. ტელეწამყვანმა თაკო კორინთელმა სოციალურ ქსელში მორიგი […]
ტექსასის სომელიეთა კონფერენცია (TEXSOM) 2005 წელს დაარსდა.
როლანდ ოქროპირიძესთან გადაცემაში შვილის, გიორგის სტუმრობას სოციალურ ქსელში ეხმიანება მოქალაქე ანა მიქაძე-ჩიკვაიძე და ეკატერინე ბაქრაძისა და გიორგის შესახებ სტატუსს აქვეყნებს.
ადგილზე მობილიზებული იყო პოლიცია და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფი.
ჩემზე არ არის დამოკიდებული, იქ რა გადაწყდება, თუმცა ჩემი ქვეყნისა და ემიგრანტების გვერდით დგომის იმედი მაქვს.
უწყების ცნობით, დანაშაული 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
მსახიობ როლანდ ოქროპირიძის შვილთან ერთად გამოჩენამ გადაცემაში „პოსტ ალიონი“ სოციალურ ქსელში არაერთი დადებითი გამოხმაურება გამოიწვია.