მესამე პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის დედა გიული ალასანია, სამედიცინო ცენტრ „ვივა მედში“ სააკაშვილთან პოლონელი ექიმების ვიზიტის დროს მომხდარ ინციდენტს ეხმიანება.
გიული ალასანიას თქმით, გაუგებარია სკანდალი, რომელიც გავრცელებულ კადრებს მოჰყვა:
„ვიცი, რომ რაღაც სკანდალი მოხდა. რა სკანდალი იყო, მართალი გითხრათ, შინაარსი ვერ გავიგე. რა ვიცით, რომ ნიმუში იყო, რა ვიცით, რომ გაჰქონდა და შემოტანილი არ ჰქონდა, რა ვიცით, რა ედო ადამიანს ფეხთან?“, – უთხრა გიული ალასანიამ „ვივა მედთან“ მყოფ ჟურნალისტებს.
ცნობისათვის, 14 ივლისს სპეციალურმა პენიტენციურმა სამსახურმა სამედიცინო ცენტს „ვივა მედში“, მესამე პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილთან პოლონელი ექიმების ვიზიტთან დაკავშირებით განცხადება და ვიდეო გაავრცელა.
უწყების განცხადებით, ვიზიტის დროს, ერთ-ერთი პოლონელი ექიმისგან ადგილი ჰქონდა „გაუგებარ ინციდენტს“ – მიხეილ სააკაშვილისგან აღებული ნიმუში, პოლონელმა ექიმმა გადაახვია ქაღალდში და ცდილობდა მის მალულად გატანას ფეხსაცმლის მეშვეობით.
როგორც პენიტენციურ სამსახურში განმარტავენ, ოფიციალური წესით აღებული ნიმუშის გატანის უფლება მათ მისცა სამსახურმა, აქედან გამომდინარე, „აღნიშნული ქმედება ექიმის მხრიდან სამედიცინო ეთიკურ და სამართლებრივ ნორმებთან შეუსაბამო საქციელს კიდევ უფრო მეტად ჰმატებს ბუნდოვანებას“.
ამავე თემაზე: