სამართალი გიგა ავალიანის საქმეზე დაკავებულ არასრულწლოვნებს, რომელთაც პროკურატურამ ბრალი დაუმძიმა და ჯგუფური ძალადობის ოთხ სხვა ეპიზოდსაც ედავება, აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ 11 თებერვალი, 2026 გადაწყვეტილება მოსამართლე თამარ გარშაულიშვილმა მიიღო.
სამართალი „ლიფტში, დანით ხელში ნამდვილად ჩემი შვილია, საგამოძიებო უწყებამ დადოს მტკიცებულება, რომ სისხლიანი ფეხსაცმელი მისია – პროკურატურა ცდილობს ჩემს შვილს სახელი გაუტეხოს“ – ალექსანდრე გაბაშვილის მამა 11 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ გიგა ავალიანის გარდაცვალების საქმეზე ერთ-ერთი ბრალდებულის ალექსანდრე გაბაშვილის მამამ განაცხადა, რითაც პროკურატურის მიერ გიგა ავალიანის საქმეში ბრალდებული პირებისთვის, ჯგუფური ძალადობის სხვადასხვა ეპიზოდში ბრალის დამძიმებას გამოეხმაურა.
საზოგადოება „რასაც გადავხედეთ ჩხუბის ვიდეოში, ჩემი ბავშვი მანდ არ არის…“ – მოკლული მასწავლებლის საქმეზე დაკავებული, ალექსანდრე გაბაშვილის მამა 11 თებერვალი, 2026 ბრალდებულის მამის თქმით, ჩხუბის ვიდეოში, რომელიც პროკურატურამ გაავრცელა მისი შვილი არ ფიგურირებს.
საზოგადოება „ვიცი, რომ რაღაც ერთი წლის წინანდელი ვიდეო უპოვეს ვიღაც ბავშვს ტელეფონში, არა ჩემ შვილს, სადაც რაღაც ჩხუბი ჩანს, ამის მეტი მე ინფორმაცია არ მაქვს…“ – გიგა ავალიანის საქმეზე დაკავებული, ალექსანდრე გაბაშვილის მამა 10 თებერვალი, 2026 პროკურატურის მიერ გავრცელებული ინფორმაციის შემდეგ გიგა ავალიანის საქმეზე ბრალდებულების ოჯახის წევრები პირველ კომენტარს აკეთებენ.