საზოგადოება პარლამენტის წინ საპროტესტო აქცია მიმდინარეობს – საავტომობილო გზა გადაიკეტა 21 მარტი, 2025 შეკრებილებს, მსვლელობის ის მონაწილეებიც შეუერთდებიან, რომლებიც საზოგადოებრივ მაუწყებელთან იყვნენ შეკრებილები.
საზოგადოება შსს-ს თანამშრომლებმა პარლამენტთან მიმდინარე აქციაზე რამდენიმე ადამიანი დააკავეს 21 მარტი, 2025 სოციალურ ქსელში ვიდეოს ეკატერინე დემეტრაძე ავრცელებს.
საზოგადოება „კითხვაზე, „ხომ არ გეშინია“ – შემიძლია გიპასუხოთ, რომ მეშინია იმ რეალობის, რომელსაც ისინი გვთავაზობენ და იმ კურსის, რა კურსისკენაც მიჰყავთ ეს ქვეყანა“ – გიორგი ბახუტაშვილი 7 თებერვალი, 2025
საზოგადოება „თმაში მომკიდა ხელი და ჩამომიღო ზედა პანდუსიდან“ – „პუბლიკის“ ფოტორეპორტიორი ნათია ლევერაშვილი აცხადებს, რომ პარლამენტთან გამართულ აქციაზე პოლიციამ ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა 4 თებერვალი, 2025 „უკან რომ გამოვიხედე, უკვე ჩემი თანამშრომლები იყვნენ და ტერიტორიიდან გამომარიდეს“
პოლიტიკა პარლამენტთან მზია ამაღლობელის მხარდამჭერი აქცია მიმდინარეობს – აქციის მონაწილეები დეპუტატებს საკანონმდებლო ორგანოში საყვირებით და შეძახილებით აცილებენ 4 თებერვალი, 2025 საპროტესტო აქციის მონაწილეები სკანდირებენ „თავისუფლება მზია ამაღლობელს“, „ცეცხლი ოლიგარქიას“.