პოლიტიკა შს მინისტრი: „არათუ გამოყენებული, არამედ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ე.წ. კამიტი არასდროს შეუძენია – მთავარი იარაღი არის სიმართლე!“ 16 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ შინაგან საქმეთა მინისტრმა განაცხადა.
სამართალი საია: „წყლის ჭავლში შერეული ნივთიერების შედეგად დაზიანებული ადამიანების სახელით სამართალწარმოებას ვიწყებთ“ 16 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ საია-ს თავმჯდომარემ, თამარ ონიანმა განაცხადა.
პოლიტიკა გიორგი შარაშიძე: „არსებობს ეჭვი, რომ ქიმიური ნივთიერების გამოყენების საკითხზე კანონდარღვევა მოხდა და ამიტომ, „ოცნება“ ყველაფერს აკეთებს, რომ 5 დღეში გამოძიებული საქმე შერაცხოს ჭეშმარიტებად“ 9 იანვარი, 2026 ამის შესახებ პარტია „გახარია საქართველოსთვის“ დეპუტატმა, გიორგი შარაშიძემ განაცხადა.
პოლიტიკა „მნიშვნელოვანი რომ არ იყოს, იძულებულები არ იქნებიან, ყოველდღე რაღაცით ამ პროტესტის გაჩერება სცადონ… ვერ აჩერებენ და ვერ გააჩერებენ!“ – სალომე ზურაბიშვილი მიმდინარე აქციებზე 20 დეკემბერი, 2025 ამის შესახებ საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა საპროტესტო აქციაზე „ინტერპრესნიუსს“ განუცხადა.
პოლიტიკა მიხეილ სარჯველაძე: „ნივთიერება, რომელზეც ადამიანებს ეუბნებით, რომ გამოიყენეს, წყალში საერთოდ არ ზავდება – ეს ელემენტარული ქიმიაა!“ 5 დეკემბერი, 2025 ამის შესახებ ჯანდაცვის მინისტრმა, მიხეილ სარჯველაძემ განაცხადა.