პოლიტიკა მდინარაძე არჩევნებთან დაკავშირებულ საკონსტიტუციო სარჩელზე: „იურისტი ვარ და ვიცი, რომ იმდენად სულელური სარჩელია შეტანილი, რომ ვერანაირად ვერ დააკმაყოფილებს, წინასწარ ზუსტად ვიცი, შანსი არ არის“ სალომე სარიშვილი 21 ნოემბერი, 2024 ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, მამუკა მდინარაძემ არჩევნებთან დაკავშირებულ საკონსტიტუციო სარჩელთან დაკავშირებით განაცხადა.
პოლიტიკა ირაკლი ღარიბაშვილი – „26 ოქტომბერს, არა უნდა ვუთხრათ აგენტურას, მათ მფარველებს, ფსევდოლიბერალურ ფაშიზმს, არა უნდა ვუთხრათ უცხო ქვეყნების ჩარევას ჩვენს შიდა საქმეებში და ყველას უნდა ვუთხრათ, რომ ეს ქვეყანა ჩვენია“ 23 ოქტომბერი, 2024 „კრიმინალ სააკაშვილსა და ძველ „ნაციონალურ მოძრაობაზე“ დროს აღარ დავხარჯავ.“
პოლიტიკა ბიძინა ივანიშვილი: „კოლექტიური „ნაციონალური მოძრაობა“, რომელიც, რეალურად, უსამშობლოებისა და კრიმინალების უკანასკნელი თავშესაფარია, იქცა საქართველოს გრძელვადიანი და სტაბილური განვითარების მთავარ შემაფერხებელ ფაქტორად“ 19 ოქტომბერი, 2024 „ქართველი ხალხის მიერ ძალაუფლება ჩამორთმეული „ნაციონალური მოძრაობა“ დამოუკიდებლად, ამას, რა თქმა უნდა, ვერ შეძლებდა.“
პოლიტიკა პარტია „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო“ წინასაარჩევნო კამპანიის ფარგლებში შეხვედრებს გლდანში აგრძელებს 19 სექტემბერი, 2024 დელეგატმა შეხვედრაზე ისაუბრა განხორციელებულ და დაგეგმილ პროექტებზე, 2024 წლის არჩევნების მნიშვნელობასა და იმ გამოწვევებზე, რომლის წინაშეც მათი გუნდი დგას.
პოლიტიკა გია ხუხაშვილი: „ივანიშვილმა ღმერთსაც კი „გადაუჯოკრა“, მესამედ მოვიდა, ეს იძულებითი ნაბიჯია, კარგი ცხოვრებით არ არის განპირობებული – სია კატასტროფულად სუსტია, ორი კინკილა სპორტსმენის იმედზე დარჩნენ“ სალომე სარიშვილი 11 სექტემბერი, 2024 როგორც ხუხაშვილმა აღნიშნა. ბიძინა ივანიშვილის პირველ ნომრად დასახელებას აქვს რაციონალური და ირაციონალური ახსნა.