საზოგადოება მსგავსი ტიპის შეზღუდვები არ გახლავთ ვაქცინების უკუჩვენება და როგორც ალერგოლოგი, სრული პასუხისმგებლობით ვამბობ, ხვალვე შეგიძლიათ გაიკეთოთ ვაქცინა: კულუმბეგოვი მითებზე ნინო გოგილაშვილი 13 აგვისტო, 2021 "ხშირად მედიკოსები ეუბნებიან ვაქცინაციის პროცესში მონაწილეებს, არიან თუ არა ისინი ალერგიულები და რეაქცია ჰქონდათ თუ არა 30 წლის წინ ლიდოკაინზე" - ამბობს ალერგოლოგი.
საზოგადოება კულუმბეგოვი: ვაქცინაციის დინამიკა კარგი მიმართულებით მიდის ნინო გოგილაშვილი 29 ივლისი, 2021 "მჯერა დასახული მიზნის მიღწევა მალე რეალობა გახდება", - წერს იმუნოლოგი.
საზოგადოება შეიძლება თუ არა სხვადასხვა დაავადების დროს ვაქცინაცია – ბიძინა კულუმბეგოვის განმარტება ნინო გოგილაშვილი 28 ივლისი, 2021 "აცრა კატეგორიულად არ შეიძლება ნებისმიერი მწვავე დაავადების ან ქრონიკული დაავადების გამწვავების დროს" - წერს იმუნოლოგი.
სოც. ქსელები ბიძინა კულუმბეგოვი: “კოვიდის გადატანიდან 180 დღის შემდეგ დელტა ვარიანტით რეინფიცირების რისკი 1.5X გაზრდილია” სოფო ნამორაძე 26 ივლისი, 2021 ალერგოლოგ-იმუნოლოგი ბიძინა კულუმბეგოვი საზოგადოებას ვაქცინაციისკენ კიდევ ერთხელ მოუწოდებს.