საზოგადოება “ჩემი ვიზიტის შემდეგაც შევამჩნიე უამრავი კამერა იყო ციხის დაწესებულებაში და შეუძლებელია ამდენი კამერა ერთდროულად განადგურდეს” – ნინი გოგაშვილი ბელა თაბუაშვილი 24 აგვისტო, 2022 პასუხისმგებლობა ეკისრება ბიძინა ივანიშვილსა და რუსულ ოცნებას
არცერთი ქვეყნის ლიდერის წამოსაძახებელი არ არის საქართველოს დამოუკიდებლობა, არც უკრაინაში, არც რუსეთში და არც არსად: გია ცაგარეიშილი ნათია კანკია 26 აპრილი, 2022 "არჩევნების გზით ხელისუფლება ვერ შეცვალეს და ახლა უნდათ როგორმე აქ გაავრცელონ ომის ქარ-ცეცხლი, რომ როგორმე მობრუნდნენ თავისი, ასევე ავაზაკი დაპატიმრებული პრეზიდენტ ყოფილის თამადობით ხელისუფლებაში. ეს არის მათი მთავარი განზრახვა"
“მეტ სიცხადეს ველით” – ჰარცელი ჩანაწერებზე ნათია კანკია 26 აპრილი, 2022 “მე თვალს ვადევნებ ამ ამბის განვითარებას, რომელიც აშკარად ძალიან სწრაფად ვითარდება"
ავთენტურობის დადგენის საკითხი მნიშვნელოვანია, თუ ჩვენ არ გავაკეთებთ ამას, ჩვენი დასავლელი პარტნიორები გააკეთებენ: ეკა გიგაური ივანიშვილი-ევტუშენკოვის სავარაუდო საუბრის ჩანაწერზე ნათია კანკია 26 აპრილი, 2022 "დღეს, მათთვის მნიშვნელოვანია გაარკვიონ თუ ვინ დგას დასავლეთის გვერდით"
პოლიტიკა პარტიული ტელევიზიები აპირებენ ჩანაწერების გავრცელებას – საქმე ეხება 2011 წლამდე ჩანაწერებს: ირაკლი კობახიძე 5 სექტემბერი, 2021 კობახიძემ განმარტა, რომ ჩანაწერებში ერთ-ერთი მოსაუბრე მხარე არის გიგა ჩრდილელი, ვანო მერაბიშვილის აგენტი, რომელიც შეგზავნილი იყო „ქართუში“.