საზოგადოება პოლიციამ დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა 5 მაისი, 2022 ავტომობილის მძღოლი პოლიციელის ავტომანქანას განზრახ შეეჯახა და თანხმებ პირებთან ერთად მიიმალა. შემთხვევის შედეგად, პოლიციელმა ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო.
სამართალი 15 წლის მოზარდის მკვლელობისა და დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის ორ არასრულწლოვანს ბრალდება წარედგინა ნინო გოგილაშვილი 6 დეკემბერი, 2021 პროკურატურა ბრალდებულების მიმართ აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის გამოყენების შუამდგომლობით სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს.
სამართალი დაჭრის ბრალდებით ამბოლაურში ერთი პირი დააკავეს თემო ლობჟანიძე 23 აგვისტო, 2021 დაჭრის ბრალდებით ამბოლაურში ერთი პირი დააკავეს
მძიმე და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულების შეუტყობინებლობაზე სანქციები გამკაცრდება – ნათია მეზვრიშვილი თაკო ივანიაძე 24 აპრილი, 2018