ბიზნესი 2025 წლის დეკემბერში საქართველოში კომერციულმა ბანკებმა 70 მილიარდ ლარზე მეტი სესხი გასცეს 28 იანვარი, 2026 საბანკო სექტორში განთავსებული დეპოზიტების მოცულობამ 66.93 მლრდ ლარი შეადგინა.
ბიზნესი 2025 წლის ნოემბერში საქართველოში კომერციულმა ბანკებმა 68 მილიარდ ლარზე მეტი სესხი გასცეს 25 დეკემბერი, 2025 საბანკო სექტორში განთავსებული დეპოზიტების მოცულობამ 65.71 მლრდ ლარი შეადგინა.
ბიზნესი 2025 წლის მაისში საქართველოში კომერციულმა ბანკებმა 64 მილიარდ ლარზე მეტი სესხი გასცეს 26 ივნისი, 2025 საბანკო სექტორში განთავსებული დეპოზიტების მოცულობამ კი 58.92 მლრდ ლარი შეადგინა.
ბიზნესი 2025 წლის იანვარში საბანკო სექტორში განთავსებული დეპოზიტების მოცულობამ 58 მილიარდ ლარს გადააჭარბა 25 თებერვალი, 2025 ვადიანი დეპოზიტები 3.75%-ით გაიზარდა, ხოლო მოთხოვნამდე დეპოზიტები 1.15%-ით შემცირდა.
ბიზნესი ეროვნული ბანკი დეპოზიტების უცხოურ ვალუტაში კონვერტაციაზე შეზღუდვების დაწესებას უარყოფს 4 დეკემბერი, 2024 მომხმარებლებს ჩვეულ რეჟიმში შეუძლიათ განკარგონ მათი ანაბრები, აწარმოონ კონვერტაციის თუ გადარიცხვის ოპერაციები.