„მოსალოდნელია ამინდის მკვეთრი გაუარესება და ძლიერი ნალექი“ – 112 მოსახლეობას გამაფრთხილებელ შეტყობინებას უგზავნის 4 თებერვალი, 2024 ცნობისთვის, სინოპტიკოსების პროგნოზით, 5 თებერვლიდან 8 თებერვლამდე საქართველოში მოსალოდნელია ნალექი, უმეტესად თოვლის სახით, 6 თებერვალს იქროლებს ძლიერი ქარი.
„ამინდის მკვეთრი გაუარესება და ძლიერი ნალექი, მოსახლეობას მოვუწოდებთ სიფრთხილისკენ” – 112 მოსახლეობას აფრთხილებს 19 ნოემბერი, 2023 ამის შესახებ აღნიშნულია შეტყობინებაში, რომელიც სამსახურმა მოქალაქეებს გაუგზავნა.
„დასავლეთ საქართველოში ძლიერი ნალექია მოსალოდნელი” – 112 მოსახლეობას აფრთხილებს 8 ოქტომბერი, 2023 112 მოსახლეობას გამაფრთხილებელ შეტყობინებას უგზავნის და 9-10 ოქტომბერს სიფრთხილისკენ მოუწოდებს.
ძლიერმა ნალექმა შესაძლოა, მეწყრულ-ღვარცოფული პროცესები გამოიწვიოს – გარემოს ეროვნული სააგეტო თაკო ივანიაძე 19 ივლისი, 2018