საზოგადოება „სამედიცინო სფეროს ყველა წარმომადგენელი, რომელთა ვალდებულებაა ადამიანების ჯანმრთელობის დაცვა, აუცილებელია, 15 თებერვალს, 18:00 საათზე ევროპის მოედანზე გამოცხადდეს“ – სამედიცინო სფეროს წარმომადგენლები 13 თებერვალი, 2025 „მნიშვნელოვანია ახალი არჩევნები და, რა თქმა უნდა, მნიშვნელოვანია ყველა პოლიტპატიმრის გათავისუფლება“
საზოგადოება „ბოლომდე ვაპირებთ ბრძოლას – აქ ვიქნებით და ჩვენს ინტერესებს დავიცავთ“ – რესპუბლიკური საავადმყოფოს თანამშრომლები შიმშილობის დაწყებას აანონსებენ სალომე სარიშვილი 19 თებერვალი, 2024 ისინი კლინიკის რეორგანიზაციისა და შენობის დანგრევის შესახებ მიღებული გადაწყვეტილების გაუქმებას ითხოვენ.
საზოგადოება „4 წელი ქვეყანას არ სჭირდება ეს საავადმყოფო?! ეს გადაწყვეტილება მოულოდნელი და შოკისმომგვრელი იყო“ – რესპუბლიკური საავადმყოფოს თანამშრომლების აქცია კლინიკის შენობასთან 25 იანვარი, 2024 „რაც შეეხება შეთავაზებებს, ეს არის ჩვენი მოსყიდვის და გაჩუმების მცდელობა“, – განაცხადა ქირურგმა, მალხაზ გოგუამ.