საზოგადოება მოქალაქეების მიერ ცისკარაულების კოშკის რეაბილიტაციის პროექტი კულტურული მემკვიდრეობის ევროპის უმაღლესი ჯილდოს მფლობელი გახდა 10 ოქტომბერი, 2024 გრან-პრის მფლობელები ევროპა ნოსტრას საბჭომ, დამოუკიდებელი ექსპერტების ჟიურის რეკომენდაციით ევროპის 18 ქვეყნის 26 გამარჯვებულს შორის შეარჩია.
პოლიტიკა ევროკომისის გენერალური დირექტორი საქართველოში ჩამოდის 30 აპრილი, 2024 ევროკავშირის წარმომადგენლობის ინფორმაციით, ვიზიტი 1-2 მაისს გაიმართება.
პოლიტიკა „მადლობა საქართველო” – ევროკავშირის წარმომადგენლობა მარიამ ხულიაშვილი 9 მაისი, 2023 „მადლობა საქართველო” - ევროკავშირის წარმომადგენლობა
ბიზნესი ევროპის დღის აღსანიშნავად, 6 მაისს თბილისში მასშტაბური ღონისძიება გაიმართება სოფიო ბერიაშვილი 2 მაისი, 2023 ეს იქნება უნიკალური ღონისძიება, რომელიც სხვადასხვა ასაკისა და ინტერესის მქონე ადამიანებს გააერთიანებს, მათ შორის, ბიზნესის, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების, სტარტაპების წარმომადგენლებს, ფერმერებს, სამოქალაქო აქტივისტებს.
ბიზნესი 9 200 000 ევრო სამოქალაქო ორგანიზაციებს საქართველოში – ევროკავშირმა საგრანტო კონკურსი გამოაცხადა სოფიო ბერიაშვილი 10 მარტი, 2023 "ვიწვევთ სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებს, როგორც მმართველობის სფეროს მნიშვნელოვან აქტორებს, საგრანტო კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად".