სამართალი „არასრულწლოვან შვილს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, იარაღის გამოყენებით მეუღლეს და შვილს სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა“ – დაცვის პოლიციის 2 თანამშრომელი დააკავეს ნინო გოგილაშვილი 6 იანვარი, 2023 ორივე ბრალდებულს სასამართლომ აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეუფარდა.
სამართალი ვანო მერაბიშვილთან დაკავშირებით მედიაში გავრცელებული ინფორმაციის საფუძველზე, შსს-მ ძალადობის მუხლით გამოძიება დაიწყო ნინო გოგილაშვილი 4 იანვარი, 2023 „რუსთავი2-ის” მიერ გავრცელებული ინფორმაციით, ვაკეში მდებარე ერთ-ერთ აფთიაქში შს ყოფილ მინისტრს ფიზიკურად „უცნობის“ სიძე, გიგიშა შარაშიძე გაუსწორდა.
საზოგადოება შშმ მოზარდზე პოლიციელის ძალადობის გასაპროტესტებლად შსს-სთან აქცია იმართება თემო ლობჟანიძე 25 იანვარი, 2022 "რა ხდება მაშინ, როცა კარი დახურულია?" "არა მილიციას!" - ამ შინაარსის ტრაფარეტები მიიტანეს აქტივისტებმა შსს-სთან.
საზოგადოება რეაგირება ამას არ უშველის, სისტემაა შესაცვლელი: „გირჩი – მეტი თავისუფლება“ პოლიციელის ძალადობაზე ნათია ხარებაშვილი 24 იანვარი, 2022 მათივე ცნობით, „რომ არა მესამე პირის მიერ გადაღებული და გავრცელებული ვიდეო, შესაძლოა ეს „ქეისი“ დღევანდელ სასამართლოში სხვანაირად შეფუთულიყო, სადაც მოწმედ ორი „სანდო“ პოლიციელის ჩვენებაც საკმარისია გადაწყვეტილების მისაღებად.
საზოგადოება პოლიციელმა მოქალაქეს სცემა – გავრცელებული ინფორმაციით დაზარალებული შშმ პირია ნინო გოგილაშვილი 24 იანვარი, 2022 "სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურმა პოლიციელის მხრიდან ძალადობით უფლებამოსილების გადამეტების ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 333-ე მუხლით დაიწყო" - აღნიშნულია შსს-ს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.