საზოგადოება ტყის ხანძრების ძირითადი მიზეზი ადამიანთა დაუდევრობაა – სამინისტრო მოსახლეობას აფრთხილებს 17 მარტი, 2025 ნებისმიერი დაუდევრობა და უსაფრთხოების ნორმების დარღვევა, რაც ტყეში ხანძრის გაჩენის მიზეზი გახდება, გამოიწვევს დაჯარიმებას.
ბიზნესი FRUIT LOGISTICA 2025-ზე ქართული პავილიონი იყო წარმოდგენილი 12 თებერვალი, 2025 აგროსასურსათო გამოფენაში რვა ქართულმა კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა.
ბიზნესი ბერლინში ქართული წარმოების აგროსასურსათო პროდუქციას გაეცნენ 29 იანვარი, 2025 გამოფენაზე „მწვანე კვირეული“ საკუთარი პროდუქცია ათმა ქართულმა კომპანიამ წარადგინა.
ბიზნესი „ათეულ წელზე მეტია, ჩვენი ფერმერები და მეწარმეები, სახელმწიფოს მხარდაჭერით, ქმნიან ხარისხიან, ადგილობრივ და საერთაშორისო ბაზრებზე მოთხოვნად ქართულ პროდუქციას და ქვეყნის ეკონომიკას აძლიერებენ“ – 20 ნოემბერს ფერმერის დღე აღინიშნება 20 ნოემბერი, 2024 „ამ დღეს განსაკუთრებულად, ხაზგასმით გამოვხატავთ პატივისცემას ჩვენი ფერმერებისადმი თავდაუზოგავი შრომისთვის, განვითარებასა და წინსვლაზე ორიენტაციისთვის“.
ბიზნესი საქართველოში სახეობათა აღდგენის ეროვნული გეგმა დამტკიცდა 23 ოქტომბერი, 2024 ნუსხით გათვალისწინებული სახეობების აღდგენის ღონისძიებები განხორციელდება ეტაპობრივად.