ბიზნესი გენადი არველაძე – შუა დერეფნის, როგორც ევროპასა და აზიას შორის საკვანძო ეკონომიკური მარშრუტის როლი სულ უფრო მეტად იზრდება 6 მარტი, 2025 გენადი არველაძე ცენტრალური აზიის რეგიონალური ეკონომიკური თანამშრომლობის ორგანიზაციის წევრი სახელმწიფოების ეროვნული წარმომადგენლების წლიურ შეხვედრაში მონაწილეობს.
ბიზნესი საერთაშორისო ენერგეტიკული გაერთიანების საზეიმო მიღებაზე საქართველოს მიერ ენერგეტიკის სექტორში ბოლო წლებში განხორციელებული რეფორმები დადებითად შეფასდა 20 თებერვალი, 2025 2025 წელს საქართველო საერთაშორისო ენერგეტიკული გაერთიანების თავმჯდომარე ქვეყანა გახდა.
ბიზნესი გენადი არველაძე: „საქართველოს შეუძლია, იამაყოს გამჭვირვალე და სამართლიანი კონკურენციის პოლიტიკით“ 20 ნოემბერი, 2024 20-22 ნოემბერს, თბილისი კონკურენციის პოლიტიკის აღსრულების და მომხმარებლის უფლებების დაცვის შესახებ მესამე საერთაშორისო კონფერენციას მასპინძლობს.
ბიზნესი თბილისში საქართველო-საუდის არაბეთის ბიზნესფორუმი გაიმართა 3 ოქტომბერი, 2024 ღონისძიებას 70-მდე საუდელი ბიზნესმენი დაესწრო.
ბიზნესი საქართველოსა და არაბეთის გაერთიანებულ საამიროებს შორის ყოვლისმომცველი ეკონომიკური პარტნიორობის შესახებ შეთანხმება ამოქმედდა 27 ივნისი, 2024 არაბეთის გაერთიანებული საამიროები საქართველოს წამყვანი სავაჭრო პარტნიორია.