საზოგადოება ვიდეო: „პირდაპირი დაკვეთა აქვს პროკურატურას ამ ქალბატონისგან… მოხდა უბედური შემთხვევა, ერთი ხელის დარტყმით ვერავინ ვერავის ვერ მოკლავს“ – გიგა ავალიანი მკვლელობის საქმეზე ერთ-ერთი დაკავებულის დედა 13 თებერვალი, 2026 „ეს არის შემდეგ გონზე მოსული, უკან გადავარდნილი და გატეხილი თავის მერე წამოსული, რაც მოხდა“ - თქვა თინათინ პაპასკირმა მედიასთან.
საზოგადოება „გიორგის გიგასთვის თითი არ დაუდია… 4 მოწმე არსებობს, რომლებიც ამბობენ, რომ გიგა ავალიანი წამოჯდა, გული აერია, გადავარდა, „რესკად“ თავი დაარტყა და უზარმაზარი ხმა ჰქონდა“ – მოკლული მასწავლებლის საქმეზე ბრალდებული გიორგი რიკაძის დედა 12 თებერვალი, 2026 განუცხადა თინა პაპასკირმა „რადიო თავისუფლებას“.
სამართალი გიგა ავალიანის საქმეზე დაკავებულ არასრულწლოვნებს, რომელთაც პროკურატურამ ბრალი დაუმძიმა და ჯგუფური ძალადობის ოთხ სხვა ეპიზოდსაც ედავება, აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ 11 თებერვალი, 2026 გადაწყვეტილება მოსამართლე თამარ გარშაულიშვილმა მიიღო.