პოლიტიკა გურამ მაჭარაშვილი: „კომისია ბოლომდე მოიძიებს მტკიცებულებებს, რომლებიც დარწმუნებული ვარ, გახდება „ნაციონალური მოძრაობის“, როგორც პოლიტიკური ძალის, გაუქმების საფუძველი“ 27 მარტი, 2025 ამის შესახებ „ხალხის ძალის“ აღმასრულებელმა მდივანმა, გურამ მაჭარაშვილმა განაცხადა.
პოლიტიკა „არ შეიძლება ამ აქტმა მხარი დაუჭიროს ომს საქართველოში, „ნაციონალური მოძრაობის“ დაბრუნებას, ლგბტ პროპაგანდას და ახლა განსაჯოს საზოგადოებამ, როგორი „მეგობარი აქტი“ არის ის“ – გურამ მაჭარაშვილი „მეგობარ აქტზე“ 22 მარტი, 2025 მისი განცხადებით, არ შეიძლება ამ აქტმა მხარი დაუჭირა ომს საქართველოში.
პოლიტიკა „კოლექტიურმა „ნაცმოძრაობამ“ იცის, რომ თვითმმართველობის არჩევნებში არანაირი შანსი არ აქვს და ამბობენ, რომ არჩევნებში მონაწილეობა არ უნდათ“ – გურამ მაჭარაშვილი 12 მარტი, 2025 მისივე თქმით, კოლექტიურ „ნაცმოძრაობაში“ არჩევნებში მონაწილეობის თაობაზე თანხმობა არ არის.
პოლიტიკა გურამ მაჭარაშვილი: „კოლექტიურ „ნაცმოძრაობას“ და მის ანასხლეტებს აქვთ დაავადება – „ამოჩემების სინდრომი“ – რომელი არჩევნები უნდა დაინიშნოს?! დანიშნულია თვითმმართველობის არჩევნები, მობრძანდით და სცადეთ ბედი!“ სალომე სარიშვილი 6 მარტი, 2025 როგორც მანვე აღნიშნა, ისეთი ფორმულა, რომ არჩევნები წააგო და მაინც მოგებულად გამოგაცხადონ, ჯერ არსად გამოუგონებიათ.
პოლიტიკა გურამ მაჭარაშვილი: „გერმანიის მთავრობამ თვითნებურად და დაუსაბუთებლად შსს-ს რამდენიმე წარმომადგენელს გერმანიაში შესვლაზე შეზღუდვა დაუწესა, ნათელია, რომ ეს განცხადება არის მუქარით გამყარებული მართლმსაჯულებაზე ზეწოლა, ასე ღიად ემუქრებიან საქართველოს“ 4 მარტი, 2025 „ბერბოკის ეს ხელწერა ჩვენთვის კარგად არის ცნობილი, რამეთუ ბერბოკის მსგავსი აგენტები ჩვენთანაც მრავლად არიან“ - თქვა მაჭარაშვილმა.