საზოგადოება “როცა თავდამსხმელმა ტელევიზიით გაიგო, რა კამპანია იყო ჩემ მიმართ, მითხრა: „შენ ძმაო, მაგრად „დაგერხა“, ვის ხელში ხარ ჩავარდნილიო“ – კვარაცხელია სოფო ნამორაძე 22 ოქტომბერი, 2020
სოც. ქსელები “სამი კაცის გარდა ყველანი გამოგვიშვეს. პოლიციის წამომადგენელმა ფული მოიტანა…”- რას წერს ირაკლი კვარაცხელია, რომელიც ერთ-ერთი მძევალი იყო დედიკა კალატოზი 21 ოქტომბერი, 2020
პოლიტიკა ჟენევის მოლაპარაკებები – საგარეო საქმეთა სამინისტროს განცხადება 4 აპრილი, 2019 განსაკუთრებული აქცენტი გაკეთდა ირაკლი კვარაცხელიას უკანონო დაკავებასა და აფხაზეთში რუსეთის სამხედრო ბაზაზე გაურკვეველ ვითარებაში გარდაცვალებასთან დაკავშირებით.
ირაკლი კვარაცხელიას საკითხზე დიალოგის დაწყებამდე გამოძიება უნდა დასრულდეს – კარასინი 3 აპრილი, 2019 ოკუპირებულ გალის რაიონში ადგილობრივმა მკვიდრმა, საქართველოს მოქალაქემ, ირაკლი კვარაცხელიამ თავი მოიკლა.
აუცილებლად დავადგენთ ყველა დეტალს, როგორ გარდაიცვალა ირაკლი კვარაცხელია – პრემიერი 20 მარტი, 2019 "ჩართული გვყავს ყველა საერთაშორისო ორგანიზაცია და აუცილებლად დავადგენთ ყველა გარემოებას"