სამართალი რუსთავის მერს სახლის ეზოდან ტრაქტორი მოპარეს 4 ივნისი, 2019 შემთხვევა გორის მუნიციპალიტეტში მოხდა
საზოგადოება რუსთავის მერმა სამარშუტო ტაქსი გააჩერა და მძღოლს ძველი ფასი გაუკრა [ვიდეო] თამთა უთურგაშვილი 6 იანვარი, 2019 ფაქტმა სამარშუტო ტაქსის მძღოლის გაღიზიანება გამოიწვია.
საზოგადოება აქცია რუსთავის მერიასთან – “თუ გაზრდილ თანხას არ გადავიხდით, მოგვიწევს კონფლიქტში შევიდეთ მძღოლებთან” თამთა უთურგაშვილი 6 იანვარი, 2019 ალბათ, სძინავთ და ძილბურანში აკეთებენ მავნებლურ, უაზრო განცხადებებს, როგორიც იყო მაგალითად, ქალაქის მერის განცხადება, რომ არ გადავიხადოთ გაზრდილი ტარიფი.
რუსთავის მერი მოქალაქეებს მოუწოდებს არ გადაიხადონ თვითნებურად გაზრდილი მგზავრობის საფასური 5 იანვარი, 2019 უწყება აქტიურად მუშაობს ქალაქში ალტერნატიული ტრანსპორტის შეყვანის საკითხზე
პოლიტიკა რუსთავის შემოვლითი გზა და ახალი სკვერები – რუსთავის მერი “ფორტუნასთან” წელს აჯამებს და ახალ პროექტებზე საუბრობს თამთა უთურგაშვილი 31 დეკემბერი, 2018 ირაკლი ტაბაღუამ მოუწოდა ყველას, უფრო მეტი ზრუნვა გამოიჩინონ ერთმანეთის მიმართ.