პოლიტიკა საქართველოში ირანის საელჩო, თეირანში, ირანის საგარეო საქმეთა მინისტრის რეზიდენტ ელჩებთან და დიპლომატიური წარმომადგენლობების ხელმძღვანელებთან შეხვედრის შესახებ ინფორმაციას ავრცელებს 13 იანვარი, 2026 როგორც საელჩოს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაშია აღნიშნული, მინისტრმა განაცხადა, რომ „ირანი არ ესწრაფვის ომის გაჩაღებას, თუმცა ომისთვის მზადაა“.
პოლიტიკა დარწმუნებული ვარ, სენატორების ვიზიტის შემდეგ, ბევრი ხელშესახები შედეგი გვექნება: ზალკალიანი ნინო გოგილაშვილი 3 ივნისი, 2021 "ამერიკის ლიდერობის და მხარდაჭერის გარეშე ჩვენი ნატო-ში ინტეგრაცია რომ რთული პროცესია, მგონი, ამაზე ყველა ვთანხმდებით" - დავით ზალკალიანი.
პოლიტიკა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრი დავით ზალკალიანი, აზერბაიჯანელ კოლეგას შეხვდა 5 მაისი, 2021 მინისტრებმა ასევე განიხილეს საქართველო-აზერბაიჯანის საზღვრის დელიმიტაცია-დემარკაციის საკითხები და შესაბამისი კომისიის მუშაობის განახლების შესაძლებლობა, რომელიც პანდემიის გამო შეფერხდა.
პოლიტიკა ზალკალიანის განცხადებით, ეკონომიკური პროექტების განხილვა რუსეთთან რთული წარმოსადგენია, თურქი კოლეგა კი ამბობს, რომ პატივი უნდა სცენ საქართველოს პოზიციას: მსჯელობა 3+3 ფორმატზე 3 მარტი, 2021 "ეს თანამშრომლობა, უპირველესად, უნდა ეფუძნებოდეს საერთაშორისოდ აღიარებული სამართლის ნორმებისა და პრინციპების პატივისცემას".
პოლიტიკა ეს არის მნიშვნელოვანი ინიციატივა და უპრეცედენტო საკანონმდებლო აქტი: ზალკალიანი საქართველოს მხარდამჭერ კანონპროექტს აფასებს ნინო გოგილაშვილი 11 თებერვალი, 2021 მინისტრი დარწმუნებულია, საქართველოს მხარდამჭერი კიდევ ერთი უმნიშვნელოვანესი აქტი შესაბამის პროცედურებს გაივლის და მას დაამტკიცებენ.