პოლიტიკა სასულიერო პირის სტატუსი არ იძლევა უფლებას, რომ ვინმეს დაკითხვაზე დაბარებასთან დაკავშირებით ჯავშანი ჰქონდეს: სარჯველაძე მელაშვილსა და “მთავარი არხზე” თავდასხმის ფაქტს ეხმაურება სალომე სარიშვილი 5 მაისი, 2021 "მელაშვილსა და ტელეკომპანია „მთავარის“ გადამღებ ჯგუფზე ძალადობა უპირობოდ დასაგმობია, თუმცა, ეს შემთხვევა საჭიროებს გამოძიებას, რომ არასწორი დასკვნებისთვის რაიმე მიზეზი არ არსებობდეს."
საზოგადოება გამოძიებიდან გამომდინარე რაც დადგინდება, კანონის შესაბამისად დაისჯებიან: გომელაური ტვ “მთავარზე” და მელაშვილზე თავდასხმის ფაქტზე სალომე სარიშვილი 5 მაისი, 2021 "ყველანაირი ძალადობა მიუღებელია, რა თქმა უნდა, პირველ რიგში მიუღებელია ჟურნალისტებზე და მოქალაქეებზე ძალადობა."
ახალი ამბები 4 თვის შემდეგ, მელაშვილსა და ილიჩოვას ბრალდებას ხვალ დაუზუსტებენ სალომე სარიშვილი 19 იანვარი, 2021 "4 თვის წინ, ადამიანები პროკურატურამ პასუხისგებაში მისცა იმ ბრალდების ფორმულირებით, რომელიც აღმოჩნდა, რომ 4 თვის შემდეგ დასაზუსტებელია" - ადვოკატი