პოლიტიკა „ქვეყნის გარედან საქართველოში პოლიტიკა არ უნდა ფინანსდებოდეს – ზუსტად ამ იდეას ემსახურება კანონპროექტების პაკეტი“ – კობახიძე „გრანტების შესახებ“ კანონზე 16 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
პოლიტიკა გიგა ფარულავა: „ქართული ოცნების“ წევრებს უნდათ, ნებისმიერი ტიპის სამოქალაქო აქტივობა დაუქვემდებარონ მთავრობის ნებართვას“ 16 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ „გახარია საქართველოსთვის“ დეპუტატმა, გიგა ფარულავამ განაცხადა.
პოლიტიკა თენგიზ შარმანაშვილი: „ქართული სახელმწიფო ქართულ პოლიტიკაში „შავი ფულის“ არსებობას არ დაუშვებს – ყველა უკანონო გზა იქნება აღკვეთილი“ 16 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ დეპუტატმა, თენგიზ შარმანაშვილმა განაცხადა.
პოლიტიკა ირაკლი ზარქუა: „გრანტების შესახებ” კანონის რეგულირების საგანს წარმოადგენს მხოლოდ ის უცხოური ფინანსური სახსრები, რომლებიც მიზნად ისახავს საქართველოს შიდა ან საგარეო პოლიტიკაში ნეგატიურ ჩარევას 6 თებერვალი, 2026 მინდა, დიასპორის წარმომადგენლებისათვის განვმარტო - პირადი სოციალური დახმარებისათვის დიასპორული ფულადი გზავნილები არ წარმოადგენს კანონით განსაზღვრულ „გრანტს“ და არ ექვემდებარება კანონის რეგულირების საგანს, - წერს ზარქუა
პოლიტიკა გიორგი სიორიძე: „გრანტებთან დაკავშირებული ცვლილებები თავისი შინაარსით უფრო მძიმე შედეგების მომტანია, ვიდრე „რუსული კანონი“ – საქართველო ახლა გადის იმ გზას, რომელიც პუტინის რუსეთმა გაიარა 3 თებერვალი, 2026 სიორიძის შეფასებით, „ქართულ ოცნებას“ არ აინტერესებს არც ქართველი ხალხის და არც ჩვენი საერთაშორისო პარტნიორების აზრი.