სოც. ქსელები ცნობილი მათემატიკოსის, ბესო კევლიშვილის ქალიშვილი კოლუმბიის უნივერსიტეტის დოქტორანტურის სტუდენტი გახდა: „გაიგე ახლა, ეს ცხადში ხდება თუ სიზმარში?“ ფორტუნა ავტორი 1 აპრილი, 2025 გაღვიძებენ მთელი დღის ნაშრომს და ასეთ ამბავს გეუბნებიან შვილზე.
საზოგადოება „დღეს კოლუმბიის უნივერსიტეტიდან ჩარიცხვის წერილი მომივიდა სრული 374 000 დოლარიანი დაფინანსებით“ – კიდევ ერთი ქართველი სტუდენტის წარმატება 5 აპრილი, 2024 „თუმცა, ეს ყველაფერი ჯერ კიდევ დასაწყისია. უფრო დიდი ამბიციებიც მაქვს“ - წერს მიხეილ ვაზაგაშვილი სოციალურ ქსელში.
საზოგადოება “ევროპული სკოლის” მოსწავლე ნიკა ბეჟუაშვილი სწავლას კოლუმბიის უნივერსიტეტში გააგრძელებს ნინო გოგილაშვილი 12 აპრილი, 2022 "მადლიერი ვარ, რომ ჩავირიცხე ცხრა საუკეთესო უნივერსიტეტში, რომელიც სტუდენტებს მაღალი ხარისხის განათლებას სთავაზობს" - წერს ევროპული სკოლის მოსწავლე.
სოც. ქსელები ქართველი გოგონა კოლუმბიის უნივერსიტეტში სრული დაფინანსებით ჩაირიცხა 14 დეკემბერი, 2018 ის ინჟინერიისა და სამეცნიერო ფაკულტეტის სტუდენტი გახდება.