ბიზნესი საქართველოში კომერციული ბანკებისთვის დადგენილი ფულადი ჯარიმების ზედა ზღვარი გაათმაგდა 5 მარტი, 2025 ეროვნული ბანკის განმარტებით, აღნიშნული ცვლილება საზედამხედველო ეფექტიანობის ზრდისკენ არის მიმართული.
ბიზნესი მიმდინარე წლის 11 თვეში კომერციული ბანკების მოგებამ 2.85 მილიარდი ლარი შეადგინა 26 დეკემბერი, 2024 წმინდა მოგების მხრივ პირველ ადგილზე საქართველოს ბანკია.
ბიზნესი საქართველოს კომერციული ბანკების აქტივები 86 მილიარდ ლარს აჭარბებს 2 სექტემბერი, 2024 საქართველოს საბანკო სექტორი ამჟამად 17 კომერციული ბანკითაა წარმოდგენილი.
ბიზნესი 2024 წლის აპრილში საქართველოში თითქმის 55 მლრდ ლარის სესხი გაიცა 27 მაისი, 2024 არასაბანკო დეპოზიტების მოცულობამ კი 52.35 მლრდ ლარი შეადგინა.
ბიზნესი 2024 წლის იანვარში საქართველოში კომერციული ბანკების მიერ 51 მლრდ ლარის ოდენობის სესხი გაიცა 27 თებერვალი, 2024 ეროვნული ვალუტით გაცემული სესხების მოცულობა 0.58%-ით, ხოლო უცხოური ვალუტით გაცემული სესხების მოცულობა 2.73%-ით შემცირდა.