პოლიტიკა „ვურჩევდი ყველა საჯარო ინსტიტუტს, რომ მიბაძონ საქართველოს მთავრობას, იყვნენ პროაქტიულები, იყვნენ გამჭვირვალე“ – ირაკლი კობახიძე 12 თებერვალი, 2025 „ჩვენ გვინდა, რომ საბოლოო ჯამში მსოფლიოს მოწინავე ქვეყნებს შორის, თუნდაც, სამეულში დავიკავოთ ადგილი კორუფციის სიმცირის თვალსაზრისით.“
2023 წლის კორუფციის აღქმის ინდექსში საქართველო 49-ე ადგილზეა 30 იანვარი, 2024 ყველაზე არაკორუმპირებული ქვეყანა დანია, ყველაზე კორუმპირებული კი სომალია.
საზოგადოება „კორუფცია კვლავ პრობლემად რჩება, რაც მიუთითებს უფრო ღრმა სისტემურ პრობლემებზე“ – „კორუფციის აღქმის ინდექსით“ საქართველოს მონაცემები 3 ქულით გაუარესდა 30 იანვარი, 2024 მონაცემების გაუარესების მიუხედავად, საქართველო 53 ქულით რეგიონში მოწინავეა.
ბიზნესი „2022 წლის კორუფციის აღქმის ინდექსით, პირველად ინდექსის ისტორიაში, საქართველო ევროპის საუკეთესო ოცეულშია“ – მიხეილ დუნდუა სოფიო ბერიაშვილი 18 აპრილი, 2023 მისი თქმით, „მექრთამეობის რისკის მატრიცის“ მიხედვით, ანუ მექრთამეობის რისკის სიმცირით, 2022 წლის ნოემბერში გამოქვეყნებული კვლევით, საქართველო მსოფლიოს 197 ქვეყანას შორის 33-ე ადგილზეა.
ბიზნესი “კორუფციის აღქმის ინდექსის” მიხედვით, საქართველო უსწრებს ევროკავშირის 9 და NATO-ს წევრ 11 ქვეყანას – მიხეილ დუნდუა სოფიო ბერიაშვილი 31 იანვარი, 2023 ფინანსთა მინისტრის მოადგილე ამბობს, რომ საქართველო ბოლო 7 წელია საუკეთესო ქვეყნების 25 პროცენტში პოზიციას ინარჩუნებს.