საზოგადოება „ნაციონალური მოძრაობის“ ინფორმაციით, ყაზახეთში ლევან ვარშალომიძე დააკავეს 18 მარტი, 2025 მისი განმარტებით, ლევან ვარშალომიძე დააკავეს ყაზახეთში, როდესაც ის აეროპორტის მეშვეობით საზღვარს კვეთდა.
პოლიტიკა ლევან ბეჟაშვილი – ჩამოვყალიბდით პოლიტიკურ გზავნილებზე, რომლებიც ზურაბიშვილმა უნდა გააჟღეროს აშშ-ში 16 იანვარი, 2025 მისი თქმით, საუბრის თემა ასევე შეეხებოდა ხელახალ არჩევნებს.
პოლიტიკა ლევან ბეჟაშვილი: აშშ ამზადებს სანქციების პაკეტს – ბიძინა ივანიშვილის ოჯახის წევრებს, მათი კარის ბიზნესმენებს, მთავრობას მოუწევს დასანქცირება და ეს იქნება ნათელი გამოხატულება, რომ დასავლეთი ქართველი ხალხის გვერდით დგას 17 დეკემბერი, 2024 „ჩვენ მოვისმინეთ ევროკავშირის გადაწყვეტილება, რომ პარლამენტის წევრების, მთავრობის წევრების, საჯარო მოხელეების, რომლებიც დიპლომატიური პასპორტებით“
პოლიტიკა ბეჟაშვილი: „კობახიძის განცხადება ნიშნავს იმას, რომ ნერვიულობენ, რადგან ერთპარტიული პარლამენტი დიდხანს ვერ გასტანს და აუცილებლად დადგება შედეგი, როცა არც ერთი ნორმალური ქვეყანა და არც ერთი პარტნიორი ასეთ მთავრობას არ აღიარებს“ სალომე სარიშვილი 15 ნოემბერი, 2024 „პარლამენტს სჭირდება ლეგიტიმაცია და ამ ლეგიტიმაციის მთავარი წყარო არის ქართველი ხალხი, რომელმაც თავისუფალ არჩევნებში, ფარულობის პრინციპის საფუძველზე უნდა დააკომპლექტოს ხელისუფლების შტოები და ორგანოები.“
პოლიტიკა ლევან ბეჟაშვილი: „მოვითხოვთ, ივანიშვილმა ბოდიში მოიხადოს საზოგადოების წინაშე – სიმბოლურია, რომ რუსეთმა ეს განცხადება ივანიშვილს სწორედ გორში გააკეთებინა“ სალომე სარიშვილი 16 სექტემბერი, 2024 როგორც ბეჟაშვილმა აღნიშნა, „ქართული ოცნების“ დამფუძნებლის, ბიძინა ივანიშვილის მოღალატეობრივმა განცხადებამ სრულიად საქართველო შეძრა.