ბიზნესი მარიამ ქვრივიშვილი: „სომხეთის ეკონომიკის მინისტრთან შეხვედრა იქნება კიდევ ერთი უმნიშვნელოვანესი საფუძველი ქვეყნებს შორის ეკონომიკური კავშირების, ისევე როგორც ხალხთა შორის კავშირების გაღრმავების მიმართულებით“ 20 თებერვალი, 2026 მარიამ ქვრივიშვილი გევორგ პაპოიანს შეხვდა.
ბიზნესი მარიამ ქვრივიშვილი სომხეთის რესპუბლიკაში ვიზიტით გაემგზავრა 20 თებერვალი, 2026 ვიზიტის ფარგლებში მარიამ ქვრივიშვილი ოფიციალურ პირებთან შეხვედრებს გამართავს.
ბიზნესი მარიამ ქვრივიშვილი: „აწარმოე საქართველოში“ გამსხვილდება და ჩამოყალიბდება ეკონომიკის განვითარების ბანკის სახით, სადაც იქნება ბევრად უფრო მნიშვნელოვანი მხარდაჭერის ინსტრუმენტები და მეტად დაეხმარება კერძო სექტორს, შექმნას დამატებითი ეკონომიკური ღირებულება“ 16 თებერვალი, 2026 მარიამ ქვრივიშვილმა ხაზი გაუსვა პროგრამის „აწარმოე საქართველოში“ მნიშვნელობას ქვეყნის ეკონომიკისთვის.
ბიზნესი მარიამ ქვრივიშვილი: „კერძო სექტორის განვითარების ხელშეწყობასთან ერთად, გვაქვს სოციალური პასუხისმგებლობა მოსახლეობის მიმართ და ამ სწორი ბალანსის დაცვას ემსახურება პროცესი, რომელიც ფასების შემცირებასთან დაკავშირებით მიმდინარეობს“ 16 თებერვალი, 2026 მარიამ ქვრივიშვილის ინფორმაციით, კვლევამ გაასაჯაროვა საზღვრიდან დახლამდე 86%-იანი ფასნამატი.
ბიზნესი მარიამ ქვრივიშვილი: „საქართველოსა და ხორვატიას შორის ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმავების კუთხით საკმაოდ დიდი შესაძლებლობები გვაქვს“ 13 თებერვალი, 2026 ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა საქართველო-ხორვატიის ბიზნეს ფორუმი გახსნა.