საზოგადოება „ეს უკვე ჩემი სიცოცხლის საკითხს ეხება – საჩივარში მოვითხოვთ, მცნონ დაზარალებულად და დამინიშნონ დაცვა, იმიტომ, რომ მე არ მაქვს საშუალება დაცვით ვიარო. გამოდის, არათუ საკუთარ ქვეყანაში, საზღვარგარეთაც არ ვარ დაცული“ – მიშა ანდღულაძემ სალომე სარიშვილი 7 მარტი, 2025 იუმორისტმა ჰააგაში მომხდარ მასზე თავდასხმის საქმეზე, პროკურატურაში საჩივარი შეიტანა.
საზოგადოება „ჰააგის პოლიცია ჩართულია, ეს იყო დაგეგმილი თავდასხმა, ათი კაცი ერთზე“ – იუმორისტი მიშა ანდღულაძე ამბობს, რომ ნიდერლანდებში უცნობი პირები დაესხნენ თავს 4 მარტი, 2025 3 მარტს, სოციალურ ქსელში ფიზიკური დაპირისპირების ამსახველი ვიდეო გავრცელდა. პოსტის ავტორი წერდა, რომ კადრებზე აღბეჭდილია, რომ ადგილობრივი ქართული რესტორნის მიმდებარე ტერიტორიაზე, იუმორისტ მიშა ანდღულაძეს ფიზიკურად გაუსწორდნენ.
სოც. ქსელები ვიდეო: „იმდენი ვიცინე, კინაღამ გული წამივიდა“ – სტეფანე მღებრიშვილი მიშა ანდღულაძის შესრულებულ „ანკორაზე“ 27 იანვარი, 2024 კომიკოსი მიშა ანდღულაძე „მთავარ არხში“ დაბრუნდა და „ილო ბეროშვილის შოუში“, მაყურებლის წინაშე ცნობილი ჰიტის „ანკორა“-ს მუსიკაზე სიმღერა შეასრულა.
შოუბიზნესი ვიდეო: „სტუმრად არ მოვსულვარ, თქვენთან გადმოვედი“ – მიშა ანდღულაძე „მთავარ არხზე“ გადავიდა: რა მოჰყვა იუმორისტმა და როგორ შეასრულა „ანკორა“, რომელიც ინტერნეტში ვირუსულად ვრცელდება 27 იანვარი, 2024 "25 წელია დაახლოებით ტელევიზიაში ვმუშაობ..."
შოუბიზნესი ვიდეო: „გემრიელად ნამღერი“ – ნინო ჩხეიძის მიერ შესრულებულმა სიმღერამ „არ წახვიდე, არ დამტოვო“ გადაცემის მონაწილეები ააცეკვა 18 ივნისი, 2023 სოციალურ ქსელში განთავსებულ ვიდეოს 53 ათასზე მეტი ნახვა, ათასობით მოწონება და დადებითი კომენტარები აქვს.