პოლიტიკა „დღეს, მზია ამაღლობელის დაკავებიდან 1 წელი გავიდა… 2025 წლის 6 აგვისტოს, 24 დიპლომატიური მისიის მიერ გაკეთებული ერთობლივი განცხადების კვლავ ერთგულნი ვართ“ – ევროკავშირის წარმომადგენლობა 12 იანვარი, 2026 ევროკავშირის წარმომადგენლობა საქართველოში, „ბათუმელებისა“ და „ნეტგაზეთის“ დამფუძნებლის, მზია ამაღლობელის დაკავებიდან 1 წლის გასვლას ეხმაურება.
სამართალი სასამართლომ ირაკლი კობახიძის წინააღმდეგ მზია ამაღლობელის სარჩელის განხილვა შეწყვიტა 24 ნოემბერი, 2025 საქმე ეხება სარჩელს, რითაც მზია ამაღლობელი ითხოვს, კობახიძემ უარყოს თავისი განცხადება იმის თაობაზე, რომ ამაღლობელი „დავალებით და შეკვეთით მოქმედებდა“.
საზოგადოება მზია ამაღლობელი: „თურმე აგენტი ვარ და ტრენინგებზე მასწავლიდნენ სილის გაწვნას, მივმართავ კობახიძეს: პოლიციელის ღირსების შელახვას „დიფ სთეითი“ არ სჭირდება, თვითონ იქცევიან ასე – ეს განაჩენი მარტო ჩემი სასჯელი არ იქნება, თქვენი სასჯელიც იქნება პროკურორებო!“ 4 აგვისტო, 2025 ჟურნალისტმა საკუთარ სისხლის სამართლის საქმეზე საბოლოო სიტყვას წარმოთქვა.