საზოგადოება „მე მიკვირს ჩვენ ხალხში სისასტიკის ასეთი მარაგის არსებობა.. გამოდის, რომ 20 წელიწადია ყველა ხელისუფლება თავის ხალხს სცემს, ასახიჩრებს“ – ნაირა გელაშვილი 14 დეკემბერი, 2024 „წარმოუდგენელი რამ ხდება ჩვენ თავს და მე მრცხვენია ამ სისასტიკის. მთელი მსოფლიო უყურებს ამას“
საზოგადოება პრემიერი ნაირა გელაშვილზე: „რაც თქვა ქალბატონმა ნაირამ, არის ტყუილი. სიმართლეა, რაც თქვა? ვინ ცხადდება ჯაშუშად? ეს სიმართლე რანაირად არის?“ სალომე სარიშვილი 23 აპრილი, 2024 ნაირა გელაშვილმა აღნიშნა, რომ მისთვის სრულიად მიუღებელია ის, რომ „ყველას ერთნაირად, ერთიანად, წინასწარ აცხადებენ უცხოური ძალის ინტერესების გამტარებლად“.
საზოგადოება ნაირა გელაშვილი ნამოხვანჰესზე: „უკანასკნელი ხელიდან წასული ბებერი სუტენიორი არ ჩააგდებდა ლამაზ ქალს ხარბი მუშტრების ხელში ამ სიტყვებით, რაც გინდათ, ის უქენითო…“ 15 აპრილი, 2021 ცნობილი მწერალი, ნაირა გელაშვილი, ავრცელებს სპეციალურ ვიდეოს და გამოუთქვამს პროტესტს ხელისუფლებას იმის გამო, თუ როგორ ეპყრობა რიონის ხეობის მცველებს