სამართალი შსს-მ თბილისსა და რეგიონებში ორგანიზებულ დანაშაულში ჩართული 97 პირი დააკავა, მათ შორის არის ნარკორეალიზაციასა და ნარკოდანაშაულებრივ სქემაში ჩართული 81 ადამიანი 18 თებერვალი, 2026 დაკავებულებს შორის არიან როგორც საქართველოს, ასევე უცხო ქვეყნის მოქალაქეები.
სამართალი ალექსანდრე დარახველიძე: შსს-მ ბოლო 24 საათში, თბილისსა და რეგიონებში, ნარკოდანაშაულებისთვის 47 პირი დააკავა 16 ოქტომბერი, 2025 მინისტრის მოადგილის განცხადებით, დანაშაულები 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალი სამართალდამცველებმა ქვეყანაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების შემოტანის ფაქტი აღკვეთეს 28 სექტემბერი, 2025 დანაშაული 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალი „ჰეროინი“, „კოკაინი“, „ალფა პვპ“…. ამოღებულია 10-ზე მეტი სახის ნარკოტიკი – პროკურატურამ 42 პირს ბრალი წარუდგინა 15 სექტემბერი, 2025 დანაშაული 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალი შსს: „ნარკოდანაშაულისთვის პოლიციამ კიდევ 44 პირი დააკავა – ბოლო ორი თვეში ნარკოტიკული დანაშაულის ბრალდებით სულ 1 417 პირია დაკავებული“ 22 აგვისტო, 2025 „შინაგან საქმეთა სამინისტრო ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვისა და გავრცელების წინააღმდეგ შეურიგებელ ბრძოლას აგრძელებს“