პოლიტიკა „გერმანია ქართველ ხალხთან კავშირების განვითარებას გააგრძელებს“ – პეტერ ფიშერი 22 მარტი, 2025 ამის შესახებ პეტერ ფიშერი სოციალურ პლატფორმა X-ზე წერს.
პოლიტიკა მამუკა მდინარაძე: „ვნახეთ „ენეჯეო“ სექტორის თუ აგენტურის სხვა წარმომადგენლების აღშფოთება, „აი რა გააკეთეს, როგორ შეუწყვიტეს ახალგაზრდებს დაფინანსება – ეს ცალსახა მოკლემეტრაჟიანი, მოკლეფეხებიანი ტყუილია“ 27 თებერვალი, 2025 როგორც მდინარაძემ აღნიშნა, „ეს იყო სპეკულაცია და ტყუილი“.
პოლიტიკა „ეს ყველაფერი დროებითი მოვლენაა – საღი აზრის პოლიტიკა, რომელიც აშშ-დან მოემართება, ევროკავშირის ქვეყნების დედაქალაქებამდე აუცილებლად მიაღწევს“ – დავით მათიკაშვილი გერმანიის ელჩის განცხადებაზე 26 თებერვალი, 2025 პეტერ ფიშერის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას, რომლის მიხედვითაც, გერმანიის განათლების სამინისტრომ საქართველოს სამეცნიერო სფეროში თანამშრომლობის განვითარება „გაყინა“, უმრავლესობის დეპუტატი დავით მათიკაშვილი ეხმაურება
საზოგადოება პეტერ ფიშერი: „გერმანიის განათლების სამინისტრომ გერმანულ-ქართული სამეცნიერო თანამშრომლობა შეაჩერა, მათ შორის სტუდენტთა მობილობა, კვლევა და საქართველოს მონაწილეობა ევროკავშირის პროგრამებში“ 26 თებერვალი, 2025 ამის შესახებ საქართველოში გერმანიის ელჩი, პეტერ ფიშერი სოციალურ პლატფორმა X-ზე წერს.
საზოგადოება პეტერ ფიშერი: ბევრი ვიმუშავე, რომ საქართველოს ევროკავშირის კანდიდატი ქვეყნის სტატუსი მიეღო და გული მწყდება 3 თებერვალი, 2025 პეტერ ფიშერი კაია კალასის განცხადებას ეხმაურება