საზოგადოება „გარდაიცვალა ნიკა მატკავა, ბორჯღალოსანი ლუკა მატკავას ძმა, გამაგრდი მატკო… სრულიად ქართული სარაგბო თემი ღრმა მწუხარებას გამოვთქვამთ“ – საქართველოს რაგბის კავშირი 11 მარტი, 2025 ახალგაზრდა მამაკაცი ბინაში გარდაცვლილი იპოვეს. ახლობლების თქმით, ის, სავარაუდოდ, გაზის გაჟონვის შედეგად გარდაიცვალა.
საზოგადოება რაგბი გადაიდო – საქართველო-რუსეთის თამაში არ ჩატარდება ნინო გოგილაშვილი 24 თებერვალი, 2022 საქართველოსა და რუსეთს შორის 27 თებერვალს გასამართი მატჩი გაურკვეველი ვადით გადაიდო.
პოლიტიკა საქართველოს რაგბის კავშირს უკრაინის მხარდამჭერი ანონსი ევროპის რაგბის კავშირმა წააშლევინა: რუსული მედია ნინო გოგილაშვილი 23 თებერვალი, 2022 კავშირში ადასტურებენ, რომ სოციალურ ქსელში განთავსებული ანონსი წაიშალა, თუმცა რის საფუძველზე წაიშალა, ამასთან დაკავშირებით ოფიციალური განცხადება მალე გაკეთდება.
სპორტი თავი შეიკავეთ პროვოკაციული ქმედებებისგან – შსს რაგბის კავშირის პრეზიდენტის არჩევნებში მონაწილეებს აფრთხილებს მერი კობიაშვილი 10 მარტი, 2021 სამართალდარღვევის ნებისმიერი ფაქტი პოლიციის მიერ, კანონის ფარგლებში, დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი.
“ვსაუბრობდი ფაქტებით და ვსაუბრობდი სიმართლეს”- დაჭრილი მორაგბე რაგბის კავშირში მომხდარზე წერს ნათია კანკია 17 სექტემბერი, 2020 "რაგბის სამყაროში დაპირისპირება არსებობს და ეს გუშინდელმა ფაქტმაც დაამტკიცა"