საზოგადოება “არ მიაქციოთ ყურადღება მსგავს გზავნილებს” – ისრაელში საქართველოს საელჩო საგანგებო განცხადებას ავრცელებს 13 მაისი, 2021 ამგვარი სმს-ების ქართული თარგმანიც ვრცელდება.
ბიზნესი უკრაინამ უცხო ქვეყნის მოქალაქეების შესვლაზე შეზღუდვები დააწესა მარი მელიქიშვილი 31 აგვისტო, 2020 განისაზღვრა გამონაკლისი შემთხვევების ფართო ჩამონათვალი
საზოგადოება ქართველი ემიგრანტი იტალიიდან: “ბევრმა არც იცის საელჩომ რა დაწერა” – რა ხდება სინამდვილეში იტალიაში 24 თებერვალი, 2020 მოქმედებს ცხელი ხაზი, როგორც იტალიის ჯანდაცვის სამინისტროში, ასევე საქართველოს საელჩოში.
საზოგადოება ჩინეთში მყოფი საქართველოს 3 მოქალაქე დახმარებას ითხოვს 7 თებერვალი, 2020 "საელჩოს არ აქვს იმის საშუალება, რომ მოქალაქეს ბილეთი უყიდოს".
მსოფლიო უკვე ერთი დაღუპული და 4 დაშავებული – რა ხდება იაპონიაში, სადაც ტაიფუნს ელოდებიან [ფოტოები] დედიკა კალატოზი 12 ოქტომბერი, 2019 „ჰაგიბისი“ თავისი მასშტაბით შესაძლოა, დამანგრეველი აღმოჩნდეს.