საზოგადოება „შსს მშვიდობიანი დემონსტრანტების წინააღმდეგ სახის ამომცნობ ტექნოლოგიებს ტოტალური კონტროლისთვის იყენებს, ეს მიზნად ისახავს აქციის მონაწილეებში შიშის დანერგვას“ – ნონა ქურდოვანიძე 12 მარტი, 2025 ამის შესახებ ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ხელმძღვანელმა, ნონა ქურდოვანიძემ ბრიფინგზე განაცხადა.
საზოგადოება საია: „შიმშილობის 48-ე დღეს თემურ ქათამაძე სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს“ 5 მარტი, 2025 „ბოლო სამედიცინო გამოკვლევა 2025 წლის 15 თებერვალს ჩაუტარდა, როდესაც ჯანმრთელობის მდგომარეობის შემოწმების მიზნით სამედიცინო დაწესებულებაში იქნა გადაყვანილი.“
საზოგადოება საია: „დღეს წარდგენილი საჩივრით ქართული მართლმსაჯულების სისტემას კიდევ ერთხელ ეძლევა შანსი დაასრულოს მზია ამაღლობელის წინააღმდეგ წარმოებული პოლიტიკური დევნა და წერტილი დაუსვას მის უკანონო პატიმრობას…“ – მზია ამაღლობელის პატიმრობის გაუქმების განხილვაზე ბათუმის სასამართლოს უარი ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოში გასაჩივრდა 16 თებერვალი, 2025 ამის შესახებ ნათქვამია „საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის“ განცხადებაში.
საზოგადოება საია: „უკანონო პატიმრობაში მზია ამაღლობელი მეთექვსმეტე დღეა შიმშილობს… მოვუწოდებთ იუსტიციის სამინისტროს, დაუყოვნებლივ გააკეთოს განცხადება მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ“ 27 იანვარი, 2025 ამის შესახებ საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია სოციალურ ქსელში წერს.
საზოგადოება საია: ვრცელდება ინფორმაცია, რომ ნიკოლოზ კაციას ციხეში საკვებით არ უზრუნველყოფენ, მისი ბარათით კი სხვა მსჯავრდადებულები სარგებლობენ 24 იანვარი, 2025 ჟურნალისტი ნიკა კაცია 2024 წლის 7 დეკემბერს დააკავეს.