პოლიტიკა „არ არსებობს არანაირი მოლაპარაკებები „ქართულ ოცნებასა“ და აშშ-ს შორის – სანდო ინფორმაცია მაქვს, რომ ივანიშვილს არავინ ელაპარაკება მიუხედავად იმისა, რომ ძალიან ბევრ ფულს ხარჯავს“ – სალომე სამადაშვილი 8 მარტი, 2025 სალომე სამადაშვილის თქმით, „ქართულ ოცნებას“ აშშ-ის ადმინისტრაციასთან „რაღაც ტიპის“ კონტაქტი სჭირდება, რათა ხალხის მოტყუება ისევ გააგრძელოს.
პოლიტიკა სალომე სამადაშვილი: „გვაქვს კონკრეტული ხედვა, რომ ალტერნატიული პოლიტიკური საკოორდინაციო ცენტრი შეიქმნას… რამდენადაც ვიცი, მალე წარდგენილი იქნება დოკუმენტი, რაც ახალი არჩევნების დანიშვნის საკითხს შეეხება“ 6 მარტი, 2025 „ყველას ესმის, რომ ახალი არჩევნების ჩატარების გარეშე, საქართველო ვერ გამოვა იმ ჩიხიდან, რომელშიც ჩვენ შესული ვართ“ - აცხადებს სალომე სამადაშვილი.
პოლიტიკა „ომი უკრაინაში რუსეთმა დაიწყო და მშვიდობის დამყარებას პუტინის რეჟიმის მზაობა სჭირდება… მისი მხრიდან არანაირი ინდიკაცია არ გვაქვს, რომ ამ ომის შეჩერებას აპირებს“ – სალომე სამადაშვილი 5 მარტი, 2025 ამის შესახებ კოალიცია „ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, სალომე სამადაშვილმა განაცხადა.
პოლიტიკა „ახალი არჩევნები უნდა ჩაინიშნოს სწრაფად, სხვა არაფერი განკურნავს ამ სენს, რომელიც ქვეყანას შეეყარა – ბრიუსელში არავინ აპირებს ამ ხელისუფლების ლეგიტიმურობის აღიარებას“ – სალომე სამადაშვილი 15 თებერვალი, 2025 ამის შესახებ „ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, სალომე სამადაშვილმა განაცხადა.
პოლიტიკა სალომე სამადაშვილი: „ქოცს“ სანამ საიდანღაც აგდებენ, იძახის მე თვითონ მივდივარო… მიტოვებული მიჯნურივით იტყუება, მე მივატოვეო“ 30 იანვარი, 2025 134 დეპუტატიდან რეზოლუციას 114-მა დაუჭირა მხარი, 13 წინააღმდეგ წავიდა, ხოლო 7-მა თავი შეიკავა.