ბიზნესი საქსტატი – 2025 წელს საქართველოს რეზიდენტმა მოგზაურებმა საზღვარგარეთ 2 მილიარდ ლარზე მეტი დახარჯეს 9 თებერვალი, 2026 გასვლების უდიდესი ნაწილი თურქეთსა და რუსეთის ფედერაციაში განხორციელდა.
ბიზნესი 2025 წლის განმავლობაში საქართველოში მშენებლობაზე 11 578 ნებართვა გაიცა 2 თებერვალი, 2026 საანგარიშო პერიოდში ექსპლუატაციაში მიღებულია 3393 ობიექტი.
ბიზნესი 2025 წლის ბოლოსთვის თბილისში ახალაშენებული საცხოვრებლები ყველაზე ძვირი კვლავ მთაწმინდაზე იყო 23 იანვარი, 2026 საცხოვრებელი უძრავი ქონების ფასების ინდექსი წლიურად 3.3%-ით გაიზარდა.
ბიზნესი 2025 წელს საქართველო ყველაზე დიდი რაოდენობით მსუბუქ ავტომობილებს ყიდულობდა და ყიდდა 20 იანვარი, 2026 2025 წელს საქართველოში საქონლით საგარეო სავაჭრო ბრუნვამ თითქმის 26 მლნ დოლარი შეადგინა.
ბიზნესი საქსტატი – იანვარ-ოქტომბრის საშუალო ეკონომიკური ზრდა 7.6%-ით განისაზღვრა 28 ნოემბერი, 2025 იანვარ-ოქტომბერში მაღალ ეკონომიკურ ზრდას ხელი შეუწყო საგარეო ვაჭრობის მიმართულებით დაფიქსირებულმა პოზიტიურმა ტენდენციებმა.