პოლიტიკა „საწვავის კომპანიების წარმომადგენლებთან შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ ევროპულ ქვეყნებთან შედარებით, საქართველოში საწვავის ფასები გაცილებით დაბალია, ამის მიუხედავად, გარკვეული დისკუსია ფასების შესაძლო შემცირებაზე შესაძლებელია“ – მთავრობის ადმინისტრაცია 30 იანვარი, 2026 პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე სასურსათო პროდუქციის ფასებთან დაკავშირებით მოქმედი სამთავრობო საკოორდინაციო კომისიის ფორმატში საქართველოში მოქმედი საწვავის მსხვილი კომპანიების წარმომადგენლებს შეხვდა.
ბიზნესნიუსი „პორტალი“ – ხარისხის ერთგულებით მოპოვებული სტაბილურობა და წარმატება 10 ოქტომბერი, 2025 კომპანია „პორტალი“ საქართველოს ბაზარზე 13 წელია ოპერირებს.
ნავთობის ფასმა მოიმატა 18 სექტემბერი, 2023 ექსპერტების პროგნოზით, წლის ბოლომდე ბარელი ნავთობის ფასი 110-120 დოლარს მიაღწევს.
ბიზნესი 3 თვეში საქართველომ საწვავის 84% რუსეთისგან შეიძინა სოფიო ბერიაშვილი 25 აპრილი, 2023 2023 წლის იანვარ-მარტის თვეების განმავლობაში საქართველოში ბენზინისა და დიზელის საწვავის იმპორტმა შეადგინა 275 ათასი ტონა.
ბიზნესი აგვისტოს ბოლომდე შესაძლოა იყოს ფასის კორექტირება, შემცირების მიმართულებით – ფინანსთა მინისტრი საწვავის ფასზე მარი მელიქიშვილი 15 აგვისტო, 2022 "იცით, რომ გასულ კვირას ფასის 10- თეთრიანი კორექტირება მოხდა შემცირების მიმართულებით"