პოლიტიკა ირაკლი კობახიძე: „ სტუ-ში მომდევნო აკადემიური წლისთვის აღარ გამოცხადდება მიღება დისციპლინებზე, რომლებიც 90-იან წლებამდე არ შედიოდა სასწავლო პროგრამაში – ტექნიკური პროფილის არმქონე პროგრამები მომავალი ორი წლის განმავლობაში დარჩება მილევად რეჟიმში“ 9 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ საქართველოს პრემიერმა, ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
პოლიტიკა მთავრობა თსუ-ს და სტუ-ს გაერთიანების გადაწყვეტილებას ცვლის 9 თებერვალი, 2026 აღნიშნული განცხადება პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე ცოტა ხნის წინ გააკეთა.
საზოგადოება ლევან ლორთქიფანიძე: „ჯერ არაფერი გადაწყვეტილა – ორგანიზების შემთხვევაში, საზოგადოებას საბოლოო სიტყვის თქმა შეუძლია უნივერსიტეტების გაერთიანებასთან დაკავშირებით“ 9 თებერვალი, 2026 „მინისტრი მიქანაძე აცხადებს, რომ ყველაფერი გადაწყვეტილია, აღარაფერი აღარ შეიცვლება და წინააღმდეგობას აზრი არ აქვს. “
პოლიტიკა გივი მიქანაძე: „შეთავაზებული იყო, რომ დავიწყოთ რეორგანიზაციის პროცესი, ჩამოვაყალიბოთ დროებითი მმართველი ორგანო, თუმცა ამ მმართველმა ორგანომ არა მყისიერად, არამედ თუნდაც 2, 2-წელიწადნახევარში იმსჯელოს საკითხებზე“ 7 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ თსუ-სა და სტუ-ს წარმომადგენლებთან შეხვედრის შემდეგ განაცხადა.
პოლიტიკა ნინო წილოსანი: „სტუდენტები, ალბათ, უნივერსიტეტების გაერთიანებით ყველაზე მოგებული და გახარებული აღმოჩნდებიან, რადგან დიპლომებს ივანე ჯავახიშვილის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სახელით მიიღებენ“ 2 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ უმრავლესობის დეპუტატმა, ნინო წილოსანმა თსუ-სა და სტუ-ს გაერთიანებაზე საუბრისას განაცხადა.