პოლიტიკა თორნიკე რიჟვაძემ აჭარის კულტურის მინისტრად ელისო ბოლქვაძე წარადგინა 4 მარტი, 2025 „დარწმუნებული ვარ, მისი ხელმძღვანელობით კულტურაში არაერთი პოზიტიური, დადებითი სიახლე გვექნება აჭარაში“ - თქვა თორნიკე რიჟვაძემ.
საზოგადოება თორნიკე რიჟვაძე: „სიტყვებით რთულია გადმოსცე ის ტრაგედია, რომელიც „ოცნების ქალაქში“ დატრიალდა, ვუსამძიმრებ ოჯახებს, შეუძლებელია სანუგეშო სიტყვების პოვნა ასეთ დროს, ჩვენ მათ გვერდით ვართ“ 16 თებერვალი, 2025 ბათუმში მომხდარ ტრაგედიას აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძე სოციალურ ქსელში ეხმიანება.
პოლიტიკა „განსაკუთრებული მადლობა მინდა გადავუხადო შს მინისტრს, რომ ასეთი ღირსეული პოლიციელები ხელმძღვანელობენ დანაყოფებს როგორც ბათუმში, ასევე აჭარის რეგიონში, როგორიც გახლავთ ბატონი გრიგოლ ბესელია, ასევე ირაკლი დგებუაძე“ – თორნიკე რიჟვაძე 20 იანვარი, 2025 თორნიკე რიჟვაძე „მადლიერებით არის განმსჭვალული შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ასევე უსაფრთხოების სამსახურების მიმართ, ვინაიდან ისინი ახერხებენ, რომ ჩვენმა ქვეყანამ, ჩვენმა ხალხმა სამშვიდობოს გააღწიოს“.
პოლიტიკა ირაკლი კუპრაძე: „დღეს სამართალდამცავ უწყებებს აჭარაში მართავს თორნიკე რიჟვაძის მამა, დათო რიჟვაძე.. პასუხისმგებლობის აღება ასევე მოუწევს აჭარაში არსებულ ე.წ. ხარებებს – ბესელიას და დგებუაძეს, რომლებიც ატერორებენ მოქალაქეებს“ 13 იანვარი, 2025 „დღეს სამართალდამცავ უწყებებს აჭარაში მართავს თორნიკე რიჟვაძის მამა, დათო რიჟვაძე“
ბიზნესი აჭარაში ციტრუსის საკოორდინაციო შტაბი ამოქმედდა 31 ოქტომბერი, 2024 ციტრუსის საკოორდინაციო შტაბი 1 თებერვლამდე იმუშავებს.