პრეზიდენტმა სასახლეში უკრაინელ ბავშვებს უმასპინძლა ნათია კანკია 29 დეკემბერი, 2022 პრეზიდენტმა ბავშვებს დამდეგი ახალი წელი მიულოცა, წარმატებები უსურვა და ვაუჩერებითა და ტკბილეულით დაასაჩუქრა.
სოც. ქსელები გიგა მაქარაშვილის საახალწლო სიურპრიზი უკრაინელ ბავშვებს – ასობით განადგურებული სოფელი უნდა გავიარო, გადავწყვიტე, ბავშვებს წამით გავუნათო თვალები.. ერთად ხომ არ ვქნათ? ნინო გოგილაშვილი 23 დეკემბერი, 2022 „ვივლი მანქანით, რომელსაც დიდი ქართული დროშა ახატია“ - წერს სამოქალაქო აქტივისტი.
საზოგადოება წითელი ჯვრის საზოგადოებამ საქართველოში მყოფ უკრაინელ ბავშვებს საჩუქრები გადასცა ნინო გოგილაშვილი 16 ნოემბერი, 2022 საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოებამ დაიწყო პროექტი, რომელიც გულისხმობს ცენტრების მოწყობას საქართველოში შემომსვლელი უკრაინელებისთვის.
მსოფლიო რუსეთში 7 ათასზე მეტი უკრაინელი ბავშვი გაიყვანეს, მხოლოდ 51 ბავშვის დაბრუნება მოვახერხეთ – ომბუდსმენი დედიკა კალატოზი 5 სექტემბერი, 2022 „რუსეთი ყველაფერს აკეთებს, რომ ჩვენი ბავშვები აღარ დაბრუნდნენ ჩვენთან და მათ კანონმდებლობაც კი შეარბილეს ამისთვის", - განაცხადა დმიტრი ლუბინეცმა.
სოც. ქსელები „საფრთხობელაც კი უკეთილესი შექმნა“ – ფსიქოთერაპიის სახლი „კამარა“ 12 წლის უკრაინელი ბიჭუნას ხელნაკეთ ნივთის ფოტოებს გვიზიარებს სალომე სარიშვილი 10 აგვისტო, 2022 „მისი ინტერპრეტაციით, „ის ბოროტი ძალებისგან იცავს ყველას, ვინც საფრთხეშია.“ – ვკითხულობთ ფოტოების აღწერაში.